Бердянська міська рада - офіційний сайт

Практика розслідування

Нещасний випадок на виробництві внаслідок порушення технологічного процесу та особистої необережності потерпілого.

           Відповідно до пункту 7 Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою  КМУ від 30.11.2011р. №1232 (далі Порядок №1232), нещасні випадки під час виконання трудових обов‘язків,  які привели до втрати працівником працездатності на один робочий  день чи більше, а також настанні смерті працівника під час виконання ним трудових (посадових обов’язків) , підлягають розслідуванню.

           Основний вид  діяльності  сільськогосподарського  підприємства N  це вирощування зернових, технічних та виробництво м’яса свинини.

           Середньооблікова кількість працюючих  215 чоловік, з них 55 жінок. Одним з структурних підрозділів підприємства є зерновий тік. Його площа сягає 3,1 гектара. Уся територія заасфальтована. Мається ділянка току над якою споруджена покрівля (критий тік). Вона має чотири полотна довжиною 150 метрів кожна. На цих полотнах тимчасово зберігається врожай.

           Об’єктом нещасного випадку є зерновий навантажувач ЗМ-60, 1982 року випуску, завод виготовлювач: підприємство ОЖ-118/1,  м. Семілуки  Житомирської області. Технічний стан навантажувача – справний.

           Місцем нещасного випадку є критий тік підприємства N. Режим роботи з 07 години до 22 години 00 хвилин  в дві зміни. Асфальтове покриття дефектів і нерівностей не має.

           Члени комісії зустрілися з  потерпілим  Б з метою роз’яснення прав у зв’язку  з настанням нещасного випадку відповідно до законодавства.

Обставини нещасного випадку, встановлені комісією  з  розслідування.

            Водій автомобіля Б  10 жовтня о  07 годині 00 хвилин отримав від інженера авто механічного комплексу Х змінне завдання перевозити насіння соняшнику автомобілем ГАЗ-53Б на зерновому току. Близько 14 години 30 хвилин Б очікував своєї черги під завантаження насінням соняшника, знаходячись під критим током поруч зі слюсарями Г і М. До них підійшов завідуючий током  Т  і звернувшись до усіх разом дав завдання перемістити зерновий навантажувач ЗМ-60 з однієї смуги критого току на іншу. Він пояснив що навантажувач самостійно пересувається дуже повільно, відстань на яку потрібно перевести машину велика і цю роботу треба виконати терміново. Тому він дав команду пересувати навантажувач вручну.  Водій Б, слюсарі Г і М і завідуючий током  Т почали штовхати навантажувач, при цьому Б знаходився з правого боку навантажувача, а саме між транспортером і його заднім колесом. Навантажувач почав рухатись, аж раптом ліва нога Б потрапила під колесо навантажувача в наслідок чого він впав на асфальт. Таким чином було здійснене  травмування лівої ноги Б колесом навантажувача, яке оберталося. Після падіння  Б підвівся та продовжив штовхати навантажувач до його місця призначення.

          Закінчивши цю роботу  водій Б звернувся до працівників вагової зернового току де йому була надана первинна медична допомога, а потім  організована відправка до районної лікарні.

                    Висновки комісії  з розслідування нещасного випадку.

          На підставі матеріалів розслідування даного нещасного випадку та  підпункту 2 пункту 15 «Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві» затверджений Постановою КМУ від 30 листопаду 2011 року № 1232, так як нещасний випадок стався під час перебування на території підприємства для виконання трудових обов’язків,  комісія вирішила що даний нещасний випадок  пов’язаний з виробництвом, підлягає обліку та складається акт за формою  Н-1.

          Розглянувши та проаналізувавши матеріали даного нещасного випадку   комісія  прийшла до  висновку, що  особа  у результаті дій або бездіяльності яких привели до нещасного випадку:

          Завідуючого током Т «Посадової інструкції завідуючого током», затвердженої наказом генерального директора  - не організував безпечне виконання робіт,  «Посадової інструкції завідуючого током» - відсутність інструктажу з охорони праці.

          Основна причина нещасного випадку: організаційна  – порушення технологічного процесу; супутня - особиста необережність потерпілого Б.

Заходи щодо усунення причин настання подібного нещасного випадку.

          Провести позаплановий інструктаж  по  охороні праці з робітниками зернового току.       

          Провести обговорення на всіх виробничих ділянках підприємства N  причин і наслідків  нещасного випадку, що відбувся з водієм Б.

          Розробити і ввести в дію “Інструкцію з охорони праці при виконанні робіт на зерновому навантажувачі ЗМ-60”

          Заборонити переміщення зернових навантажувачів без допомоги технічних або транспортних засобів.

          Заборонити завідуючому током для виконання робіт по переміщенню зернових навантажувачів долучати працівників сторонніх професій, окрім слюсарів, які проінструктовані і навчені безпечним прийомам роботи.

Страхові виплати внаслідок нещасного випадку.

          Під час зустрічі з постраждалим страховий експерт з охорони праці відділення Фонду повідомив про можливість отримання страхових виплат та які документи потрібні подати в робочий орган Фонду для їх одержання.

          Після оформлення необхідних документів відділенням Фонду були проведені виплати по часовій непрацездатності та за ліки згідно листка  лікування потерпілого.

Практика розслідування