Бердянська міська рада - офіційний сайт

На початку нового року у Бердянську заплановано перейменування понад 60 вулиць

У четвер, 24 грудня, у виконавчому комітеті під головуванням секретаря міської ради Олексія Холода та керуючого справами виконкому Наталії Гончарової відбулось перше засідання нового складу робочої групи з підтримки та впровадження заходів, пов'язаних з виконанням вимог Закону України від 09.04.2015 №317-VIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». До складу робочої групи увійшли депутати обласної і міської ради, представники органів місцевого самоврядування, міських служб, науковці БДПУ, директор краєзнавчого музею, краєзнавці, голови всіх комітетів мікрорайонів.

Керуючий справами виконкому Наталя Гончарова проінформувала робочу групу, що протягом червня-грудня 2015 року проводилась робота спільно зі ЗМІ по організації обговорення мешканцями міста щодо перейменування вулиць, які підпадають під обмеження закону. До міської влади надійшли багаточисельні пропозиції бердянців, які не байдужі до історії міста. Деякі вулиці мають до 40 пропозицій щодо нових назв. Ці пропозиції продовжують надходити і зараз у формі колективних та особистих звернень (письмових, у телефонному режимі, електронною поштою). На сьогодні, з урахуванням думки громадськості, рекомендацій Національного інституту пам'яті складено перелік об’єктів топоніміки з пропозицією їх подальшого перейменування, а також складено перелік скульптурних композицій, пам’ятників, меморіальних та інформаційних дощок для подальшого демонтування.

Секретар міської ради Олексій Холод під час дискусії неодноразово наголошував, що відповідний закон треба виконувати, що при перейменуванні вулиць Бердянська городянам не потрібно негайно міняти документи і платити за це великі гроші. Заміна табличок на будинках фінансуватиметься з коштів, призначених для їх утримання.

Представник відділу культури Лариса Бучная довела перелік відповідних вулиць і пам'ятників, історичні довідки та пропозиції від відділу культури щодо виконання закону. В ході обговорення перейменування об'єктів топоніміки виступили на підтримку виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» голова постійної депутатської комісії Євген Георгієв, професор БДПУ Ігор Лиман, начальник відділу культури Микола Шостак, представник організації “Цивільний корпус “Азов” Валентин Василейко та краєзнавець-історик Володимир Карпенко.

Наприкінці засідання члени групи домовились, що у найкоротший термін історики і краєзнавці мають вивчити наявні пропозиції та вже у першій половині січня запропонувати на другому засіданні робочої групи остаточний варіант пропозицій щодо перейменування районів, вулиць, площ, долі пам’ятників. Секретар міської ради Олексій Холод наголосив, що саме на основі цих пропозицій постійна комісія з гуманітарних питань їх розгляне і запропонує відповідний проект рішення на сесію міської ради для прийняття остаточного рішення. А голова постійної депутатської комісії Євген Георгієв висловив впевненість, що міська рада у визначений законом час прийме рішення на виконання вимог закону про декомунізацію.

До речі, 24 грудня на четвертій (позачерговій) сесії сьомого скликання Нововасилівської сільської ради рішенням № 7 “Про перейменування назв вулиць та провулків в селах Нововасилівської сільської ради міста Бердянська Запорізької області” було перейменовано: вул. Леніна на Центральну, вул. К.Маркса на Таврійську, вул. Комсомольську на Зоряну, вул. Радянську на Дружби, вул. Радгоспну на Молодіжну, вул. Енгельса на Соборну, провулки: Ворошиловський на Вчительський, Калінінський на Мирний, Ілічевський на Вишневий. Також перейменовано в селі Роза: вул. Леніна на вул. Мира, вул. 60 років Жовтня на вул. Степову.

На початку нового року у Бердянську заплановано перейменування понад 60 вулиць