Бердянська міська рада - офіційний сайт

Про результати засідання ради з питань безпечної життєдіяльності населення міста Бердянськ

На минулому тижні відбулося чергове засідання Бердянської міської ради з питань безпечної життєдіяльності населення. Провів його заступник голови комісії, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та охорони праці Юрій Тележко. Розпочалося засідання зі звіту Олександра Кошевого, завідувача сектору профілактики виробничого травматизму, страхового експерта з охорони праці Бердянського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

У 2016 році страхові експерти взяли участь у 12 розслідуваннях відносно травмування 15 осіб, з них 3 випадки були смертельні. Два з них не пов’язані з виробництвом, третій випадок ще знаходиться у стадії розслідування.

Згідно аналізу нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, їх основними причинами є: фізіологічні (50%) та організаційні причини (37,5%), інші причини – 12,5%. Олександр Олександрович також повідомив, що впродовж 2016 року були проведені профілактичні заходи, надано 135 консультацій, вивчено позитивний досвід на 4 підприємствах, розповсюджено 106 нормативних актів, журналів, плакатів та іншої спеціальної літератури, взято участь у проведенні 5 семінарів та 17 нарад з питань охорони праці.

Із доповіддю по другому питанню про стан навчання посадових осіб підприємств, установ та організацій з питань пожежної безпеки та цивільного захисту виступив Олексій Ткачев, начальник Бердянських курсів навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у Запорізькій області. Навчально-методичний центр індивідуального захисту і безпеки життєдіяльності проводить курси по 18 категоріям. Олексій Ткачев зазначив, що Бердянськ - єдине місто України, у якому проводяться функціональні навчання. У нашому місті планування та проведення навчання керівного складу здійснюється на хорошому рівні, у 2016 році виконано план роботи на 115,4%. Наразі створено мобільні навчально-консультаційні центри для непрацюючого населення, які вчитимуть, як поводити себе у надзвичайній ситуації.

Провідний інспектор відділу запобігання надзвичайними ситуаціями Бердянського МРУ ГУ ДСНС України у Запорізький області Дмитро Лінник додав, що з початку 2017 року проводиться практична підготовка осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту на підприємствах установах і організаціях. Станом на 13 березня 2017 року проведені протипожежні тренування на чотирьох об’єктах, розташованих на території міста. Заплановані навчання ще на 39 об’єктах, в установах, організаціях та службових закладах.

Олена Алейнікова, інспектор Бердянського відділу поліції, виступила з доповіддю про заходи впровадження державної політики у сфері боротьби з курінням тютюнових виробів та алкоголізму, в тому числі недопущення продажу дітям тютюнових та алкогольних виробів. У 2017 році працівниками підрозділу ювенальної привенції Бердянського відділу поліції було виявлено факти продажу алкогольних напоїв неповнолітнім біля навчальних закладів. Перший випадок стався біля ЗОШ №13. Виявлено факт продажу алкогольного напою малолітній дитині, яка не досягнула 14 років. Було складено адміністративний протокол, продавцю накладено штрафні санкції у розмірі 1700 гривень та протокол відправлено на адміністративну комісію при Бердянському виконкомі.

Другий випадок був біля ЗОШ №9. За продаж алкогольних виробів неповнолітнім продавцю також накладено штраф у розмірі 1700 гривень.

З початку 2017 року працівниками поліції було складено 175 протоколів за куріння тютюнових виробів та 204 протоколи за розпиття алкогольних напоїв у громадських місцях.

Про результати засідання ради з питань безпечної життєдіяльності населення міста Бердянськ