Бердянська міська рада - офіційний сайт

Бердянськ відвідала делегація високопосадовців у рамках реалізації проєктів НКПВУ за кошти Європейського інвестиційного банку

15 червня сім’ям 7 медиків з числа внутрішньопереміщених осіб вручено сертифікати, що підтверджують право користування житловими приміщеннями з фондів житла для тимчасового проживання.

З нагоди завершення реалізації проєкту реконструкції вбудовано-прибудованих приміщень житлового будинку під квартири по вул. Правди, 7 до Бердянська завітали: Ремі Дюфло, заступник голови Представництва ЄС в Україні; Рой Дрейкотт, старший експерт сектору регіонального розвитку ЄІБ; Вікторія Карась, начальник відділу міжнародних проєктів Департаменту впровадження пріоритетних проєктів регіонального розвитку Міністерства розвитку громад та територій України; Віктор Мунтяну, керівник Програми ООН із відновлення та розбудови миру; Тамара Бойко, спеціаліст з фінансових питань ПРООН; Тамара Кудра, фахівець з інженерних питань ПРООН.

Візит розпочався з обговорення у виконавчому комітеті результатів реалізації проєктів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. У зустрічі, що відбулася у виконавчому комітеті, крім представників ЄС, ЄІБ та ПРООН узяли участь голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух та голова Бердянської районної адміністрації Олексій Бакай.

Міський голова Валерій Баранов привітав гостей, подякував за сприяння у реалізації інфраструктурних проєктів, а також запевнив у готовності подальшого продовження співпраці для розвитку громади.

Заступник голови Представництва ЄС в Україні пан Ремі Дюфло подякував обласній та місцевій владі за співпрацю та зауважив, що Україна є стратегічним партнером Європейського Союзу, який планує продовжувати реалізацію низки програм задля успішного розвитку нашої країни.

Координатор проєкту в Україні, старший спеціаліст сектору регіонального розвитку Європейського Інвестиційного Банку Рой Дрейкот відзначив, що співпраця ЄІБ та України продовжується і найближчим часом почнеться новий етап програми відновлення інфраструктури. Тож Бердянськ має можливість отримати фінансування для реалізації пріоритетних проєктів.

Як зауважив очільник області Олександр Старух, на сьогодні Бердянськ став головним  курортом Запорізького регіону та потребує подальшого  розвитку. Він подякував європейським партнерам за ті важливі соціальні проєкти, які на сьогодні реалізуються у Запорізькій області, а також запевнив, що обласна влада і надалі підтримуватиме ініціативи Бердянська у реалізації важливих інфраструктурних проєктів.

Міський голова Валерій Баранов презентував проєкти, які потенційно можуть бути подані на конкурс у рамках «Програми з відновлення України», реалізацію якої за кошти ЄІБ невдовзі планує розпочати Міністерство розвитку громад та територій. Серед них ремонт та реконструкція доріг, каналізаційних мереж, будівель у сфері освіти та медицини. Усього було представлено 11 проєктів на суму понад 500 млн грн.

По завершенню робочої зустрічі відбулося урочисте відкриття семи квартир за адресою вул. Правди,7, побудованих за кошти ЄІБ у Бердянську для медичних працівників з числа внутрішньо переміщених осіб.

Сертифікати сім’ям медиків вручили Олександр Старух, Ремі Дюфло, Рой Дрейкотт, Віктор Мунтяну, Володимир Чепурний, Олександр Свідло та Валерій Баранов.

 ДОВІДКОВО

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) у межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (НКПВУ) надав Кабміну довгостроковий кредит із низькими відсотками на суму 200 млн євро. Ця програма є частиною загального кредитного портфеля ЄІБ для України в розмірі 5,8 млрд євро.

Відповідну фінансову угоду між Україною та ЄІБ підписано в Києві 22 грудня 2014 року та ратифіковано Законом України від 22 квітня 2015 р.

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Реалізація надзвичайної кредитної програми для відновлення України» затверджено Постановою КМУ від 8 травня 2019 р. № 378.

Виконує програму Міністерство розвитку громад та територій.

Метою НКПВУ є поліпшення рівня життя мешканців Східної України. Надзвичайна кредитна програма для відновлення України була розроблена спеціально для того, щоб допомогти жителям Східної України, включаючи тисячі ВПО, вирішувати складні проблеми, з якими вони стикаються в результаті збройного конфлікту. Вона має на меті покращити рівень життя людей, а саме умови проживання, охорону здоров'я та освіту.

Програма поширюється на підконтрольні Україні території Донецької та Луганської областей, сусідні Дніпропетровську, Запорізьку, Харківську області, а також міськради Київської, Одеської, Полтавської та Херсонської областей з великим напливом внутрішньо переміщених осіб.

Для субпроєктів Донецької і Луганської областей виплати за кредитом повністю здійснюються з державного бюджету. Субпроєкти в інших областях передбачають співфінансування з місцевого бюджету на покриття ПДВ, решта суми надається за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на безповоротній основі.

Бердянськ відвідала делегація високопосадовців у рамках реалізації проєктів НКПВУ за кошти Європейського інвестиційного банку