Бердянська міська рада - офіційний сайт

Флешмоб з безпеки жінок, робота з кривдниками та інші питання Координаційної ради з питань протидії домашньому насильству

4 березня під керівництвом заступника міського голови Вікторії Васильчишиної відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території Бердянської міської територіальної громади. Першим питанням наради було обговорення визначення потреб Бердянської територіальної громади у створенні спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Міністерством соціальної політики України затверджено Методику з визначення відповідних потреб. Згідно з нею потреби територіальних громад у створенні спеціалізованих служб визначаються за результатами аналізу інформації, а також передбачається інвентаризація наявних соціальних та інших послу, вивчення рівня задоволеності потреб мешканців у послугах, аналіз та прогнозування потреб та багато іншого.

За результатами визначення потреб територіальних громад у створенні спеціалізованих служб приймається рішення щодо їх створення шляхом планування відповідних заходів та їх включення до програм соціально-економічного розвитку територіальних громад та місцевих програм, спрямованих на запобігання та протидію домашньому насильству.

Як розповіла начальник управління праці та соціального захисту населення Наталя Токмань, у Бердянську створена робоча група з визначення потреб у створенні спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Зараз проводиться робота з опитування та збір статистичної інформації.

Нагадаємо, у Бердянську працює Притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства за ознакою статі. Отримати там комплекс соціально-психологічних послуг, направлений на стабілізацію психоемоційного стану, та соціальну реабілітацію можуть повнолітні постраждалі особи; особа, яка не досягла повноліття, але перебуває (перебувала) у зареєстрованому шлюбі; дитина у разі її прийняття до притулку разом з матір’ю або особою, яка їх замінює.

Потрапити до Притулку можна у разі звернення до Поліції, Бердянського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Служби у справах дітей Бердянської міської ради, Управління праці та соціального захисту населення Бердянської міської ради або Бердянського міського центру з надання безоплатної правової допомоги.

Також у Бердянському відділі поліції створена цілодобова мобільна група реагування на факти вчинення домашнього насилля (“ПОЛІНА”).

У ході засідання Координаційної ради також було розглянуто питання проведення та організації умов роботи з кривдниками, які вчинили домашнє насильство чи насильство за ознакою статі. Голова ГО “Жінка майбутнього” також розповіла присутнім про проведення акції-флешмобу “8 березня — це не про квіти, а про безпеку жінок”. Проходитиме вона цієї суботи, 6 березня, з 12:00 по вул. Горького, 43, біля фонтану “Бердянська коса”. Заплановано проведення телемосту з 11 територіальними громадами, обговорення та дискусія з питань порушення прав жінок, безпеки та захисту жінок. Будуть також організовані фотозони та арт-інсталяції, танцювальний флешмоб, вікторина та конкурси з призами та подарунками. Захід проводиться за підтримки ПРООН.

Флешмоб з безпеки жінок, робота з кривдниками та інші питання Координаційної ради з питань протидії домашньому насильству