Бердянська міська рада - офіційний сайт

Протягом 2017 року у Бердянську заплановано встановити 23 загальнобудинкові лічильники

Про це на сьогоднішній апаратній нараді, очолюваній міським головою Володимиром Чепурним, повідомив Юрій Снопков — менеджер з продаж Бердянської філії управління газового господарства.

Нагадаємо: восени минулого року Бердянською філією управління газового господарства було розпочато інформаційну кампанію щодо роз’яснення необхідності встановлення загальнобудинкових пристроїв обліку газу. Така потреба виникла у зв’язку зі змінами у профільному чинному законодавстві. Ним також передбачено заходи, що вживаються у разі, якщо мешканці багатоквартирних будинків відмовляються від установлення такого лічильника. Зокрема, до таких споживачів при розрахунку застосовуються граничні норми. А це 18,3 м3 на особу (замість 7,11 м3).

За словами Юрія Олександровича, спочатку певна кількість бердянців була проти такого обов’язкового встановлення загальнобудинкових газових лічильників. У результаті, для споживачів 14 багатоповерхівок було встановлено названі вище граничні норми. Згодом, за час інформаційної кампанії кількість будинків, мешканці яких не погодилися на встановлення такого пристрою, скоротилася до 7.

Загалом, на сьогодні, у Бердянську встановлено вже 45 загальнобудинкових лічильників. Найближчим часом – до кінця 2017 року – заплановано встановити ще 23. Юрій Снопков наголосив на тому, що змін у політиці НКРЕ щодо такої необхідності, не передбачується. Навпаки, у 2018 році мешканців, які відмовляються від установлення загальнобудинкових пристроїв обліку споживання газу, будуть „відрізати” від центральної системи подання палива.

При цьому споживачі мають право за власні кошти додатково встановити індивідуальний пристрій обліку у себе в квартирі. У такому разі плата нараховуватиметься відповідно до фактичного обсягу спожитого газу.

Протягом 2017 року у Бердянську заплановано встановити 23 загальнобудинкові лічильники