Бердянська міська рада - офіційний сайт

Бердянськ розпочинає участь у проекті „Зміцнення місцевої фінансової ініціативи впровадження”

Сьогодні, 25 липня, у залі засідань виконкому відбулась нарада робочої комісії з розробки Положення про громадський бюджет (бюджет участі). Провела його заступник міського голови Ірина Плющій. Як відзначила Ірина Миколаівна проводиться постійно робота, яка спрямована на впровадження інноваційних та сучасних механізмів місцевого економічного розвитку, кращих європейських практик взаємодії влади та громади.

Так, у травні поточного року виконкомом було підготовлено заяву на конкурсний відбір для участі у проекті „Зміцнення місцевої фінансової ініціативи впровадження” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. За результатами конкурсного відбору Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень місто Бердянськ визначено одним із переможців.

“Участь у проекті надасть можливість підвищити громадську активність, активізувати місцеві ініціативи, встановити більш ефективний зв’язок між владою та громадою, залучити громаду до формування та використання бюджетних коштів. Сподіваємося, що усі проекти будуть спрямовані за подальший розвиток та благоустрій міста, що сприятиме його інвестиційній та туристичній привабливості.” підкреслила Ірина Плющій.

На першому етапі участі передбачається заповнити чек-лист міста Бердянська для підготовки електронної системи бюджету участі „Громадський бюджет” та обговорити проект Положення, враховуючи можливості та потреби нашого міста. Саме цьому було присвячено перше засідання робочої комісії. Після обговорення члени комісії доопрацюють проект Положення та нададуть свої пропозиції. Все потрібно зробити у стислі строки - до 29 липня треба надіслати всі наші наробки.

Довідково:

У липні було укладено Меморандум про співпрацю Бердянської міської ради та Всеукраїнської громадської організації „Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень”. У рамках Меморандуму Інститут надає нам методологічну, технічну та організаційну допомогу у розробці Положення про громадський бюджет (бюджет участі) та його електронної системи, проведення роботи з популяризації впровадження громадського бюджету.

Для підготовки проекту Положення про громадський бюджет розпорядженням міського голови було створено робочу комісію, до складу якої увійшли депутати міської ради, спеціалісти виконкому, представники громадськість.

Фінансування громадського бюджету планується проводи за рахунок коштів міського бюджету. Відповідно до умов конкурсу планується на 2017 рік передбачити у міському бюджету 1,5 млн.грн на реалізацію громадських проектів. Для цього мешканці міста матимуть можливість подавати до виконавчого комітету свої проектні пропозиції відповідно до норм, визначених у Положенні. В Положенні передбачається порядок подання проектів, проведення оцінки та їх прийняття, процедура голосування за проекти, визначення проектів-переможців, реалізація проектів-переможців, звітування та оцінка результатів реалізації проектів.

Бердянськ розпочинає участь у проекті „Зміцнення місцевої фінансової ініціативи впровадження”