Бердянська міська рада - офіційний сайт

Чому у Центрі надання адміністративних послуг великі черги?

Відповідь на це питання дала начальник відділу реєстрації місця проживання Олеся Голубцова. Зараз найбільш затребуваною послугою у Центрі надання адміністративних послуг є видача довідки про склад сім’ї. Це обумовлено тим, що на виконання вимог Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг” усі картотеки реєстраційного обліку громадян повинні бути передані органам реєстрації. Цим же законом і відрегульована передача повноважень від Державної міграційної служби України у сфері реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання громадян України на органи місцевого самоврядування. На виконання цього Закону 4 квітня 2016 року було створено відділ реєстрації місця проживання, який є органом реєстрації у місті Бердянськ.

Відділ надає певну кількість послуг, серед яких і реєстрація та зняття з реєстрації місця проживання, довідка про підтвердження реєстрації місця проживання громадян, довідка про склад сім’ї. Спочатку до відділу були передані картотеки реєстраційного обліку приватного сектору. Ця інформація вже оброблена та заведена в єдину електронну базу. І тепер спеціалісти УПтаСЗН роблять запит до відділу реєстрації місця проживання і інформація в електронному вигляді надається до управління без участі людини.

“Люди, які звернулися за довідкою один раз та потрапили у нашу електронну базу, повторно вже довідку не беруть, окрім випадків зміни кількісного складу сім’ї або власника житла” - відзначила начальник відділу реєстрації місця проживання Олеся Голубцова.

На виконання норм діючого законодавства України подібна процедура зараз проходить і з ОСББ. З кінця грудня 2017 року було затверджено новий порядок видачі довідки про склад сім’ї для усіх мешканців. На сьогодні вже передано картотеку 186 багатоквартирних будинків. Це приблизно 70% житлового фонду, який знаходиться в ОСББ. Пізніше таку ж процедуру проходитимуть житлові будинки, які обслуговуються КП “Житлосервіс 2А” та КК “Коменерго Бердянськ”. На сьогодні мешканці цих будинків довідку отримують у своїх обслуговуючих організаціях.

Як розповіла Олеся Олександрівна, відділ у складі 4-х спеціалістів працює в інтенсивному режимі. Але прийняття документів для оформлення довідки займає певний час. Інформацію треба внести в базу даних, відсканувати та прикріпити документи тощо. Якщо у помешканні прописано 1-2 особи, то вся процедура триватиме хвилин 15-20. Але бувають випадки, коли зареєстровано по 10-12 осіб і документи кожного треба внести в базу даних. Бувають випадки, коли людина при собі має не усі необхідні документи, або попутно ще прописує дитину тощо.

Після прийняття документів адміністратор називає дату та час, коли довідка буде готова і її можна забрати. Але, якщо з якихось причин, людина не змогла забрати її саме у цей час, довідка зберігається у ЦНАПІ. Її можна прийти забрати і наступного дня у будь-який час без черги та без талону.

Перелік документів, який необхідно мати при собі при отриманні різних послуг (наприклад, довідки про склад сім’ї) розміщено на інформаційному стенді у Центрі надання адміністративних послуг, а також на офіційному сайті Бердянської міської ради у розділі “Центра надання адміністративних послуг” - підрозділ “Інформаційні карти ЦНАПу”.

Як додала начальник відділу Лариса Лаба, формування єдиного реєстру звісно потребує часу та ресурсів і потрібно поставитись з розумінням до тимчасових труднощів. Щоб створити більш доступні умови для мешканців міста та розвантажити роботу адміністраторів Центру надання адміністративних послуг, наразі вже розпочато процес організації віддалених робочих місць адміністраторів Центру. А саме у мікрорайонах АКЗ-РТС, Військове містечко, 8 березня, Колонія та Слобідка будуть працювати адміністратори та надавати майже весь перелік послуг Центру, за винятком реєстрації громадських організацій, нерухомості та видачі паспортів. Тобто найбільш затребувані послуги — видача довідки про склад сім’ї, реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання, інші, будуть надаватися мешканцям віддалених мікрорайонів по місцю їх проживання.

Чому у Центрі надання адміністративних послуг великі черги?