Бердянська міська рада - офіційний сайт

Про нарахування за спожиту теплову енергію

Серед питань порядку денного апаратної наради при міському голові Володимирі Чепурному, що відбулася 13 лютого, була доповідь голови правління ПАТ „Бердянське підприємство теплових мереж” Юрія Литовченка. Зокрема, Юрій Анатолійович пояснив, як саме вираховується сума до сплати за теплову енергію для споживачів будинків, де встановлені прилади обліку, і без таких пристроїв. Також він розповів, яку роль при формуванні тарифу відіграє температура зовнішнього повітря.

 

Нарахування за спожиту теплову енергію у будинках без приладів обліку залежить від щомісячно утворюваного тарифу, що розраховується від фактичної середньомісячної температури зовнішнього повітря в місті, яку підтверджено Запорізькою обласною метеослужбою.

Ухвалений сезонний тариф для населення у будинках без приладів обліку становить 39,58 грн/м кв. Він розрахований за середньою на опалювальний сезон температурою – 0°С.

Нарахування за теплову енергію у будинках без пристроїв обліку щомісячно проводиться за формулою: опалювальну площу помножуємо на ухвалений тариф і на коефіцієнт, який включає середньомісячну температуру та фактичну кількість днів надання послуги.

Середній тариф за період жовтень – січень включно становить 31,44 грн/ м кв. (при середній температурі за цей же період +3,7°С), а це нижче за ухвалений на 8,14 грн/м кв. або 20,6%.

Ухвалений сезонний тариф для населення у будинках з приладами обліку становить 1434,75 грн/Гкал. У цих будинках нарахування розраховується на основі показників приладів обліку, які знімаються кожного місяця.

 

За жовтень 2017 року мінімальний тариф у будинках з приладами обліку склав 8 грн/м кв., максимальний – 37,00 грн/м кв. Тарифи у 87% будинків з пристроями обліку не перевищують тариф, що фактично склався у будинках без облікових пристроїв за жовтень.

За листопад 2017 року мінімальний тариф у будинках з обліковими приладами становив 15 грн/м кв., максимальний – 47,00 грн/м кв. Тарифи у 87% будинків з приладами обліку не перевищують тариф, що фактично склався у будинках без облікових пристроїв за листопад.

За грудень 2017 року мінімальний тариф у будинках з обліковими пристроями склав 18 грн/м кв., максимальний – 50 грн/м кв. Тарифи у 82% будинків з приладами обліку не перевищують тариф, що фактично склався у будинках без облікових пристроїв за грудень.

За січень 2018 року мінімальний тариф у будинках з приладами обліку склав 26,00 грн/м кв., максимальний – 72,00 грн/м кв. Тарифи у 70% будинків з обліковими приладами не перевищують тариф, що фактично склався у будинках без пристроїв обліку за січень.

 

Споживачі у будинках без пристроїв обліку теплової енергії, яким призначено субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж, розрахований Управлінням праці та соціального захисту населення.

Споживачі у будинках з приладами обліку теплової енергії, яким призначено субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої теплової енергії за різницею нарахованої субсидії.

Для споживачів у будинках без приладів обліку субсидія розраховується на основі 39,58 грн/м кв., а по закінченню опалювального сезону її буде переглянуто з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря. Тобто, споживач отримає субсидію у повному обсязі.

Для споживачів у будинках з обліковими приладами субсидія розраховується на основі соціальної норми:

·        23,56 грн/м кв. або 59,5% для 5-поверхових будинків і вище;

·        35,00 грн/м кв. або 88,4% для 1 – 4-поверхових будинків.

При цьому норма не враховує холодні місяці (температуру зовнішнього повітря). Тобто, у холодний місяць сума до сплати може бути набагато більшою. На цю суму підприємство не може надати розстрочку, оскільки Постановою КМУ №744 від 19.10.2016 р. вона передбачена лише для споживачів, які не отримують субсидію.

Про нарахування за спожиту теплову енергію