Бердянська міська рада - офіційний сайт

Неприбуткові підприємства, установи та організації міста можуть отримати фінансування проекту ПРОМІС на свої грантові заявки

Про це на щотижневій апаратній нараді розповіла начальник управління економічного розвитку Юлія Орлова. Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (проект ПРОМІС) спрямований на зміцнення державного сектора в Україні, створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу. Проект ПРОМІС запроваджується для 16 міст-партнерів Івано-Франківської, Вінницької, Запорізької та Полтавської областей з квітня 2015 по грудень 2020 року Федерацією канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Уряду Канади.

У нашому місті з липня 2017 року розпочато роботу з розробки проекту Програми посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва. Цілями даної Програми є - поліпшення базових умов ведення бізнесу, розвиток можливостей малого і середнього підприємництва. Розробкою проекту займається робоча група, до складу якої входять представники структурних підрозділів виконкому, депутати міської ради, представники різних форм бізнесу і громадських організацій.

Консультанти проекту ПРОМІС оцінили поточний стан розвитку малого і середнього підприємництва в Бердянську. Було проведено засідання фокус-групи з метою вивчення проблематики бізнесу на місцевому рівні і формування пропозицій щодо поліпшення підприємницького середовища і бізнес-клімату в м. Бердянськ. Анкетування проводилося шляхом інтернет-опитування серед представників як досвідчених, так і підприємців-початківців.

6 лютого відбулося засідання робочої групи, на якому був представлений проект Програми посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва м.Бердянськ. Проектом ПРОМІС оголошено конкурс грантів у рамках Фонду сприяння розвитку МСП. На кожну проектну заявку передбачено фінансування від 20 до 40 тис. канадських доларів. У кожному місті може бути підтримана реалізація кількох проектів, оскільки, за попередніми даними, на місто може бути виділено близько 100 тис. канадських доларів.

Фінансування базується на принципах співфінансування і складається з:

• внеску проекту ПРОМИС;

• власного внеску організації-заявника;

• внеску з інших джерел.

Власний внесок заявника має становити не менше 30% від загального бюджету проекту.

Участь в конкурсі проектів Фонду можуть брати:

- неприбуткові підприємства, установи та організації, в тому числі, засновниками яких є міська рада;

- неприбуткові установи освіти, науки і культури.

“Звертаюся до усіх підприємців, хто хоче взяти участь у цьому конкурсі. Приходьте до управління економічного розвитку, ми будемо допомагати оформлювати ваші проектні заявки та супроводжувати проекти” - відзначила начальник управління економічного розвитку Юлія Орлова.

Неприбуткові підприємства, установи та організації міста можуть отримати фінансування проекту ПРОМІС на свої грантові заявки