Berdyansk City Council - Official

День працівника соціальної сфери — це свято людей, які усім можуть подати приклад любові до людей, співчуття та милосердя

У першу неділю листопада в Україні відзначається День працівника соціальної сфери. Він охоплює велику кількість людей, адже соціальні працівники - це люди, які усім можуть подати приклад любові до людей, співчуття та милосердя. Необхідно чимало сил, щоб зрозуміти і допомогти кожному, і при цьому залишатися толерантним і небайдужим незважаючи на скромну зарплатню за настільки непростий труд. І, тим не менш, які б труднощі не зустрічалися на шляху, соціальні працівники зберігають найцінніше, що є в людині, - відкриту душу і добре серце, і за це вони достойні всілякої подяки.

У нашому місті у соціальній сфері працюють 12 організацій, які охоплюють всі сфери життя. Це Управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську та Бердянському районі, Бердянський Центр зайнятості, Служба у справах дітей виконавчого комітету Бердянської міської ради, комунальна установа «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Бердянської міської ради, Бердянський міський Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, опікунська рада при виконкомі, Бердянський геріатричний пансіонат Запорізької обласної ради, Бердянська міська виконавча дирекція Запорізької області відділення Фонду соціального страхування тимчасової втрати працездатності, комунальна установа «Центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів» Бердянської міської ради та інші. Але найбільший спектр послуг усім категоріям бердянців надає управління праці та соціального захисту населення. Це 75 видів послуг, серед яких призначення житлових субсидій, різних видів допомоги сім'ям з дітьми, надання пільг, забезпечення технічними засобами реабілітації та багато іншого. Цими пільговими послугами скористалися майже 63 тисячі бердянців і тимчасових переселенців із зони проведення АТО. Загалом на фінансування різних видів державних соціальних допомог та пільг за рік управлінням виплачується 187,4 млн. грн.

Управління праці виконує поставлені державою задачі стосовно соціального захисту ветеранів війни, які направлені на створення гідних умов життя, забезпечення їх інтересів, прав і потреб. Матеріальне забезпечення ветеранів війни здійснюється шляхом призначення їм пенсій, надання різних видів грошової допомоги, пільг та компенсацій. На це з державного бюджету виділяється субвенція, яка щороку зростає. В 2015 році вона становить 19,5 млн. гривень. Це дозволить покращити ситуацію із наданням цій категорії громадян пільг на оплату житлово-комунальних послуг, безоплатний проїзд у міському транспорті, послуг зв’язку тощо. Вирішуються питання безкоштовних капітальних ремонтів житла ветеранам війни, забезпечення ветеранів санаторно-курортним лікуванням, купуються слухові апарати тощо.

У зв’язку із складною ситуацією у державі найбільш актуальною стала послуга з надання мешканцям субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. У літній період вона надавалася 7,3 тис. сімей міста. Із настанням опалювального періоду кількість бажаючих отримати субсидію збільшилась. На сьогодні вже опрацьовано 17 тис. справ, необхідно ще опрацювати 1,5 тис. Це в основному ті субсидії, де громадяни звернулися вперше. Спеціалісти працюють у вихідні та свята аби допомогти людям.

Значна увага приділяється захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. На розв’язання їх комплексних проблем медичного та соціального характеру за 9 місяців 2015 року виплачено 817,2 тис. грн. на харчування, оздоровлення, медикаменти, відшкодування витрат за надані пільги на житлово-комунальні послуги тощо.

В Бердянську проживає 7634 особи з особливостями фізичного, психічного, інтелектуального розвитку (вроджене чи набуте протягом життя порушення функцій опорно-рухового апарату, слуху, зору тощо). Багато хто з них потребує створення особливих умов проживання, обслуговування, праці та сторонньої допомоги. Згідно індивідуальних програм реабілітації інвалідів через управління праці та соціального захисту населення ця категорія бердянців отримує технічні засоби реабілітації: кімнатні та дорожні візки, ходунки, палиці, милиці, крісла–стільці, шведські стінки тощо.

Турботу та піклування про одиноких ветеранів війни, праці та інвалідів, людей похилого віку здійснює Комунальна установа “Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)”. Понад 40 видів різних соціальних послуг надають працівники цього закладу: косметичний ремонт житла, побутової техніки, прання білизни, послуги перукаря тощо. Цими послугами скористалося більше ніж 3 тис. малозабезпечених мешканців міста.

Окрема увага приділяється дітям-інвалідам та тяжкохворим дітям. Муніципальною Програмою соціального захисту сімей міста, які знаходяться в складних життєвих обставинах, для підтримки дітей – інвалідів передбачено більш 50 тис. грн., у т.ч. матеріальна допомога на лікування тяжкохворих дітей – 20,0 тис. грн. Соціальну реабілітацію у комунальній установі «Центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів» щороку отримують більше 100 дітей-інвалідів. Спеціалісти Центру навчають їх самостійно їсти, одягатися, розвивають тонку моторику. У міському бюджеті на утримання Центру у поточному році передбачено 1,4 млн. грн.

Значна увага в управлінні приділяється категорії громадян, яка, на жаль, з’явилася у наші складні часи у країні. Це ветерани АТО. Вони користуються знижкою на житлово-комунальні послуги, забезпечуються санаторно-курортним лікуванням, направленням на психологічну реабілітацію, тощо.

Управління праці та соціального захисту населення опікується різними категоріями бердянців. Щоб їх підтримати, розроблено ряд програм: Програма муніципальної підтримки малозабезпечених сімей, Програма муніципальної підтримки громадських організацій інвалідів та ветеранів, Програма зайнятості населення, Програма поліпшення стану безпеки, умов праці та виробничого середовища на 2012-2016 роки, міський План заходів з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення тощо.

Спеціалісти управління праці та соціального захисту населення також проводять системну роботу щодо забезпечення виконання норм чинного законодавства в часті оформлення трудових відносин, своєчасності та повноти виплати заробітної плати, проводять широку інформаційно-роз’яснювальну роботу.

Сьогодні в управлінні праці та соціального захисту населення працюють 72 особи. З них майже усі жінки. Цей жіночий колектив з милосердям і співпереживанням приходить на допомогу тим, хто її потребує найбільше, — людям похилого віку та інвалідам, хворим і сиротам, багатодітним та малозабезпеченим. Ця праця гідна глибокого захоплення та поваги. Нехай щира вдячність і повага завжди будуть заслуженою нагородою за вашу самовіддану працю!