Бердянська міська рада - офіційний сайт

У виконкомі розповіли про заходи з підготовки до оздоровчого сезону у дитячих та інших оздоровчих закладах

Сьогодні, 17 травня, у виконкомі відбулося засідання міської ради з питань безпечної життєдіяльності населення. Головував на зустрічі начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та охорони праці Юрій Телешко. Першим питанням у порядку денному засідання було питання про стан підготовки до оздоровчого сезону у дитячих та інших оздоровчих закладах щодо дотримання законодавства з охорони праці, пожежної безпеки та профілактики харчових отруєнь.

 

Як повідомила головний спеціаліст відділу курортно-готельної діяльності Вікторія Лепіна, при виконкомі було утворено спеціальну комісію з обстеження готовності дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, санаторно-курортних, оздоровчих та готельних закладів, інших засобів розміщення міста. До складу комісії, який було затверджено рішенням виконкому, входять представники Бердянського міського управління ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області, відокремленого підрозділу “Бердянський міськрайонний відділ Державної установи “Запорізький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”, відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Бердянського міськрайонного управління ГУ ДСНС України у Запорізькій області, КП “Водолазно-рятувальна служба”. Комісія вже розпочала обстеження санаторних закладів “Бердянськ” та “Нафтохімік України”, було складено відповідні протоколи. Повторно комісія буде обстежувати заклади тільки після виправлення зауважень членів комісії.

 

Торкнулися при обговоренні і безпеки дітей у літніх пришкільних таборах. За словами методиста методичного відділу освіти виконкому Людмили Лодягіної, з 29 травня на базі шкіл міста працюватимуть денні мовні табори для учнів середньої та старшої школи, а також центри дозвілля для молодших школярів. Необхідно визнати, що через більш вільну форму роботи з дітьми (порівняно з заняттями протягом навчального року) підвищується ризик травматизму. Для запобігання таким випадкам усі працівники дитячих таборів проходять відповідне підготовче навчання. Також у таких денних таборах працюватимуть медсестри, щоб за необхідності надати дитині долікарську допомогу. У межах підготовки також було проведено Дні Безпеки (зокрема для вивчення школярами шляхів евакуації з навчального закладу).

 

Також йшлося на засіданні про стан зовнішнього середовища та відомчий лабораторний контроль. Як розповіла завідувач відділення ВП „Бердянський міськрайонний відділ ДУ „Запорізький ОЛЦ МОЗ України” Олександра Кікарош, наразі здійснюється договірна кампанія на соціально-гігієнічний моніторинг факторів зовнішнього середовища та відповідний лабораторний контроль протягом усього сезону. Така кампанія проводиться за ініціативою керівників відомств та оздоровчих закладів згідно з вимогами „Державних санітарних правил розміщення, улаштування та експлуатації оздоровчих закладів” та „Державних санітарних правил улаштування, утримання і організації режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів”. Станом на 11 травня 2018 року, відповідні договори укладено з 30 оздоровчими закладами, у тому числі з 4 санаторіями, 7 дитячими закладами оздоровлення та відпочинку, 19 закладами оздоровлення та відпочинку для дорослих. У 15 оздоровчих закладах було проведено відбір та дослідження проб. Усього досліджено 50 проб питної води, а також 11 проб морської води на санітарно-хімічні а мікробіологічні показники. Проведено 495 вимірів параметрів мікроклімату (температура повітря, відносна вологість, швидкість руху повітря); 165 вимірів загальної освітленості; 390 замірів рівнів шумового навантаження; 185 вимірів гама-фону; 8 вимірів радону. Відхилень від гігієнічних норм не встановлено.

В цілому підготовка до курортно-оздоровчого сезону проходить активно й доволі успішно.

 

Окрім названого вище питання були у порядку денному й інші. Зокрема, це питання:

·        про стан дотримання нормативно-правових актів з питань охорони праці, правил дорожнього руху та транспортного законодавства суб’єктами господарювання-перевізниками, які обслуговують міські автобусні маршрути загального користування;

·        про стан перевірки об’єктів з масовим перебуванням людей в частині дотримання вимог чинного законодавства з пожежної безпеки та вжиті заходи.

 

Усі питання були детально вивчені членами засідання. За результатами обговорення даних питань були прийняті необхідні рішення.

У виконкомі розповіли про заходи з підготовки до оздоровчого сезону у дитячих та інших оздоровчих закладах