Berdyansk City Council - Official

Роз'яснено питання обкладення військовим збором цивільно-правових договорів

ГФС в листі від 15.09.2014 № 4551/7/99-99-17-02-01-17 роз'яснила питання оподаткування військовим збором цивільно-правових договорів.

Як відомо, об'єктом оподаткування військовим збором є, зокрема, доходи у формі зарплати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат чи винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. Тобто під об'єктом обкладення військовим збором розуміється дохід від трудових відносин і цивільно-правових договорів. А результатом цивільно-правового договору є факт виконання робіт, надання послуг.

Цей факт оплачується і підтверджується в рамках бухобліку первинними документами, зокрема, актами виконаних робіт. Так, за договором підряду підрядник зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням замовника, який приймає і оплачує виконану роботу. А за договором про надання послуг виконавець зобов'язується за завданням замовника надати оплачувану послугу.

Отже, для цілей оподаткування військовим збором факт оплати в межах цивільно-правового договору (договору підряду або договору про надання послуг) кваліфікується як об'єкт оподаткування.

Таким чином, оподаткуванню військовим збором підлягають доходи, одержані за цивільно-правовими договорами, зокрема, за договором підряду та/або договором про надання послуг, виконання робіт та/або надання послуг яких підтверджується актами виконаних робіт за актами приймання-передачі, на підставі яких здійснюється їх оплата.