Бердянська міська рада - офіційний сайт

Акція до Всесвітнього дня донора крові “Здай кров — врятуй життя”

14 червня з 7:00 до 12:00 на станції переливання крові проходитиме акція до Всесвітнього дня донора крові “Здай кров — врятуй життя”. На щотижневій апаратній нараді директор Бердянського територіального медичного об’єднання Дмитро Єгоров звернувся до керівників комунальних підприємств, а також до усіх мешканців з проханням долучитися до акції та прийти і здати кров.

Всесвітній день донора крові засновано в травні 2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я ООН в Женеві і відзначається багатьма країнами. Ініціювали проведення цього свята чотири міжнародні організації, які займаються пропагандою добровільного донорства: Всесвітня організація охорони здоров'я, Міжнародна федерація Червоного Хреста, Федерація організацій донорів крові й Товариство з переливання крові.

Наразі Всесвітній день донора крові святкують 14 червня. Саме цього дня в 1868 році австрійський лікар Карл Ландштейнер відкрив групи крові людини.

Як відомо, потреба в донорській крові виникає у людей будь-якого віку з різними серйозними захворюваннями. Тому кожен донор, який здає кров безоплатно, робить свій безцінний внесок у добру справу — порятунок людських життів.

Важко назвати область медицини де б не застосовувалась донорська кров, її компоненти та препарати, яким немає альтернативи. Тяжкі травми та операції, масивні кровотечі та захворювання крові, злоякісні новоутворення, опіки і променева хвороба — далеко не повний перелік тих випадків в лікувальній практиці, коли питання життя і смерті, хвороби та здоров’я вирішується за допомогою донорської крові та виготовлених з неї компонентів та препаратів. В теперішній час і в майбутньому життя багатьох людей буде залежати від незамінних «живих ліків» — донорської крові, а значить і від донора.

Подальший розвиток донорства крові повинен опиратися на принцип — кожен член суспільства не тільки має право на безоплатне одержання крові в разі захворювання, але й повинен брати добровільну участь в донорстві при відсутності медичних протипоказань.

Великим резервом для донорства залишається молодь, студенти. Віддати частину себе в ім’я здоров’я людини — це крок на шляху до утворення і готовності прийти на допомогу в біді іншому.

З розвитком медичної науки стало очевидно, що не завжди і не всім хворим необхідна цільна кров, інколи достатньо переливати тільки плазму — рідку частину крові. Метод, при якому одержують у донора лише плазму, називається плазмаферезом. Застосування плазмаферезу дозволяє одержати від донорів більше плазми, ніж при заборі цільної крові. Протягом року від кожного донора плазми дозволяється одержати до 12 літрів плазми.

Донором може бути кожна здорова людина у віці від 18 років, незалежно від статі та професії. Для здорової людини донорство не шкідливе. Ретельний медичний відбір донорів забезпечує здійснення гуманного принципу медицини — максимальна користь хворому, ніякої шкоди донору. Кожна здорова людина без будь-якої шкоди для свого здоров’я 1-2 рази на рік може дати по 400-450 мл. крові. Наукові дослідження показали, що після цього практично ніяких змін в хімічному і фізіологічному складі крові не наступає. Таким же залишається гемоглобін, кількість еритроцитів і об’єм циркулюючої крові. А тому здані донором 450 мл крові із загальної її кількості в організмі (5-6 л) — це дорогоцінний дар збереження здоров’я і врятування життя хворих.

Завідувач міським Центром здоров'я, Заслужений лікар України О.Я. Пилипенко

Акція до Всесвітнього дня донора крові “Здай кров — врятуй життя”