Бердянська міська рада - офіційний сайт

Триває обговорення проектів регуляторних актів про встановлення заборони продажу алкоголю та встановлення ставок по оплаті за землю

На черговому засіданні робочої групи з дотримання в м. Бердянськ принципів державної регуляторної політики 13 червня було розглянуто два проекти регуляторних актів рішень Бердянської міської ради - “Про встановлення заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб'єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) в межах території міста Бердянська” та “Про встановлення ставок по оплаті за землю та пільг із сплати земельного податку на 2019 рік”.

Більше двох годин тривало обговорення першого проекту із заборони продажу алкоголю. Нагадаємо, тиждень тому відбулося засідання робочої групи, де почали обговорення цього регуляторного акту. Було надано ряд доручень щодо отримання інформації від поліції, податкової та фінансового управління виконкому. Про виконання цих доручень доповіла начальник управління економічного розвитку Юлія Орлова.

За інформацією поліції, протягом 2016 та 2017 років у Бердянську було скоєно 1467 правопорушень, які були здійснені у стані алкогольного сп’яніння. З них 806 — у нічний час.

За інформацією податкової у Бердянську на теперішній час видано 388 ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та пивом. На цих ліцензіях працюють 276 суб’єктів господарювання.

Від фінансового управління виконкому отримали інформацію відносно надходжень до міського бюджету від акцизного збору. Так, за 2016 рік від суб’єктів господарювання надійшло 36 млн 877 тис 639 грн, за 2017 — 17 млн 220 тис 956 грн, за перший квартал поточного року — 762 тис 341 грн. “Надходження акцизного збору від реалізації спиртного, нафтопродуктів тощо ідуть на один рахунок, тож виділити окремо акциз від реалізації алкоголю, тим більше у нічний час, немає можливості” - відзначила начальник управління економічного розвитку Юлія Орлова.

Заступник начальника Бердянського відділу поліції Костянтин Безруков доповнив інформацію відносно правопорушень. Так, у 2018 році вже складено 606 матеріалів за порушення адміністративного кодексу у стані алкогольного сп’яніння. 70 злочинів, які зафіксовані в Бердянську та районі, були скоєні у стані алкогольного сп’яніння. “Зараз із збільшенням людей ця цифра буде у прогресі” - відзначив Костянтин Безруков. Підприємці поцікавилися, чи зменшилася кількість правопорушень після прийняття рішення про заборону торгівлі алкоголем у нічний час. На це заступник начальника Бердянського відділу поліції Костянтин Безруков відповів, що з 1 червня кількість звернень збільшилася. Але тут слід зазначити, що у Бердянську з 1 червня розпочався курортний сезон і кількість людей у місті збільшилася та стане значно більшою у пік сезону. А рішення сесії “Про встановлення заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб'єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) в межах території міста Бердянська” лише тиждень як набуло чинності, тож говорити та порівнювати цифри зарано та досить складно.

Обговорення цього проекту регуляторного акту тривало більше двох годин. Свої думки, пропозиції та зауваження висловлювали депутати міської ради, підприємці та мешканці міста, директор “БТМО” Дмитро Єгоров, голова вуличного комітету №33 мікрорайону “Коса” Наталя Якимук та голова комітету мікрорайону “Округ №32” Олена Зубко. Присутні, як і на минулому засіданні, наголошували на необхідності посилення боротьби із незаконними точками торгівлі, де продають алкоголь на розлив.

Після тривалого обговорення підсумок підбила голова робочої групи, заступник міського голови Юлія Дойнова. Було запропоновано та підтримано членами робочої групи пропозиції щодо створення гарячої телефонної лінії, куди можна було б оперативно повідомляти про точки незаконної торгівлі алкоголем, а також створення робочої групи разом з правоохоронними органами з перевірки таких об’єктів.

Щодо часу, з якого забороняється торгівля алкоголем на території міста, члени робочої групи підтримали пропозицію з 00:00 до 8:00. Після тривалого засідання у роботі комісії було зроблено перерву і сьогодні, 14 червня, відбулося продовження наради. Як повідомив член робочої групи, голова депутатської комісії, депутат міської ради Іван Братеньков, є певні напрацювання у плані подальшого впровадження даного регуляторного акту, тож виникла необхідність переглянути час заборони торгівлі алкоголем та поставив на повторне голосування пропозицію про введення заборони з 23:00 до 8:00. Ця пропозиція була підтримана одноголосно та буде відображена у проекті регуляторного акту, який буде розміщено на сайті Бердянської міської ради для ознайомлення. Протягом місяця з дня оприлюднення усі бажаючі зможуть подати до нього свої пропозиції та зауваження.

Що стосується рішення сорок четвертої сесії міської ради від 24 травня 2018 року №49 “Про встановлення заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб'єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) в межах території міста Бердянська”, яке є законним та набуло чинності, то за пропозицією депутатів та підприємців на найближчій депутатській комісії з питань реалізації державної регуляторної політики, підприємницької діяльності та управління комунальною власністю будуть розглянуті пропозиції щодо внесення змін до цього рішення на найближчій сесії.

Другим було розглянуто проект рішення “Про встановлення ставок по оплаті за землю та пільг із сплати земельного податку на 2019 рік”. Нагадаємо, наприкінці травня відбувся круглий стіл з обговорення цього проекту, на якому були запропоновані ряд змін. Ці зміни є суттєвими, тож проект потребує обговорення та повторного оприлюднення. Але законодавством обмежено строк для прийняття такого рішення. Воно повинно бути прийнято до 15 липня. Тож після обговорення члени комісії прийняли наступну пропозицію начальника фінансового управління Наталі Бочкової. Проект рішення “Про встановлення ставок по оплаті за землю та пільг із сплати земельного податку на 2019 рік”, який було оприлюднено, буде направлено на вивчення до Державної регуляторної служби. А фінуправління підготує на позачергову сесію міської ради проект рішення про внесення змін до діючих ставок по оплаті за землю. В основу цього рішення і будуть покладені пропозиції та зміни, запропоновані під час круглого столу та засідань робочої групи з дотримання в м. Бердянськ принципів державної регуляторної політики.

Триває обговорення проектів регуляторних актів про встановлення заборони продажу алкоголю та встановлення ставок по оплаті за землю