Бердянська міська рада - офіційний сайт

Бердянське територіальне медичне об’єднання підвищує якість надання послуг шляхом навчання

Про те, які саме навчальні програми проходять на базі БТМО, розповів директор Дмитро Єгоров на щотижневій апаратній нараді. Як наголосив Дмитро Володимирович, БТМО має стати не тільки центром надання лікувальних послуг, а ще й центром наукового обміну знань. Втілення цієї мети у життя відбувається шляхом проведення на базі установи різноманітних тематичних семінарів, конференцій, тренінгів та практикумів.

 

Однією з найбільш значущих подій серед таких заходів Дмитро Єгоров назвав весняну школу лікарів-інтерністів. У Бердянському медичному об’єднанні такий захід проходить удруге. Своїм досвідом з учасниками заходу ділився академік Василь Нетяженко — президент Асоціації лікарів-інтерністів України, член-кореспондент АМН України, член Європейського товариства кардіологів, який вивів кардіологію на принципово інший рівень. Його зимові школи відомі практично по всій території Європи.

 

Також нещодавно в Бердянську відбулося засідання клубу кардіологів, терапевтів та сімейних лікарів. Проходить цей захід у нашому місті другий раз. Цього разу тренінг був примітний тим, що у всіх докторів була можливість пройти ПЛС. Це практикум з серцево-легеневої реанімації. Конференція проходила в дружній атмосфері. Під час заходу була вікторина, де за правильні відповіді можна було отримати призи (тонометр, шагомір тощо). Крім того, під час заходу учасники мали змогу відпрацювати серцево-легеневу реанімацію з допомогою унікального тренажеру, який дозволяє відпрацювати не просто віддавати компресію, а ще й оцінити її якість, якість дихання. Моніторинг якості можна проводити в онлайн-режимі за допомогою спеціального додатку.

 

Крім названих вище заходів, також на базі БТМО відбулося вже традиційна зустріч кафедри асоціації анестезіологів Запорізької області. Щороку анестезіологи з усієї України збираються у нашому місті. Причому не тільки лікарі, але і медсестри.

 

Слід зазначити, що на базі БТМО медичний персонал набуває не тільки теоретичних знань, але може ще й відпрацювати корисні навички. Так, цього року відбувся майстер-клас „Ультразвукова діагностика та FAST-протокол в практиці інтенсивної терапії”. У рамках заходу проводився тренінг з серцево-легеневої реабілітації. Їх багато не буває. Зараз в рамках громадського бюджету реалізується проект, що допоможе медпрацівникам відпрацьовувати такі навички. Уже запустили тендер на тренінгові манекени.

 

Також Дмитро Володимирович назвав одним з найважливіших навчання „Холера 2018”. Це була саме практика. Була розроблена легенда, за якою був діагностований пацієнт з холерою, його доставили в лікарню, і крок за кроком відпрацьовували заходи, якими супроводжується надходження такого хворого до лікарні. Дмитро Володимирович наголосив, що ми знаходимося в зоні ризику і те, наскільки відпрацьований цей алгоритм, дуже важливо. Ці навчання потрібні для того, щоб бути готовими до різних складних ситуацій. Наприклад, до такої, яка сталася в минулому році з госпіталізацією дітей з санаторію „Лазурний”. Наприкінці розповіді про цей навчальний захід БТМО Дмитро Єгоров повідомив, що таке навчання вже дало результат, адже провідні експерти дуже високо оцінили БТМО, зокрема, саме інфекційне відділення.

Бердянське територіальне медичне об’єднання підвищує якість надання послуг шляхом навчання