Бердянська міська рада - офіційний сайт

Ситуація в акваторії Азовського моря стабільна

Про це повідомили сьогодні на засіданні оперативного штабу з контролю за заморними явищами в акваторії Азовського моря і масового викиду риби на берег. Головував на засіданні секретар Бердянської міської ради Олексій Холод.

 

Олексій Олексійович акцентував увагу на недопущенні загибелі водних біоресурсів під час заморних явищ та викиду сну лої риби на узбережжя. Також він зобов’язав Оперативний штаб вжити усіх необхідних заходів для попередження таких випадків.

 

Також звернувся до присутніх начальник відділу НС, ЦЗН виконкому Юрій Телешко. Він зауважив, що протягом весни-літа постійно ведеться моніторинг стану водних живих ресурсів в Білосарайській затоці співробітниками інституту рибного господарства та екології моря (ІРЕМ) та Азоврибохорони, з наданням інформації до відділу надзвичайних ситуацій виконкому.

 

Про теперішній стан водних біоресурсів та ситуацію на морі присутнім розповів директор інституту рибного господарства та екології моря Леонід Ізергін. За словами Леоніда Владиславовича, наразі спостерігається підвищення рівня солоності води у морі, на наступний рік заплановані заходи зі стабілізації цього процесу. Також в останні роки спостерігається скорочення площі передзаморних явищ. Ситуацію у Бердянській та Білосарайській затоці постійно моніторять працівники інституту, оскільки це – місця підвищеного ризику виникнення заморних явищ. Проте наразі ситуація спокійна. Рівень кисню у воді складає 9 – 10 мг/л. Температура води у Бердянській затоці дорівнює 23° – 24°. На Верховій цей показник у прибережній зоні (на відстані до 1 км від берега) складає  23°, на більшій відстані –  21°. На відстані 4 – 5 км від берега є невеликі скупчення бичка.

 

Про готовність суден до меліоративного лову (за виникнення необхідності вживання таких заходів) присутнім розповів заступник начальника рибоохоронного патруля №1 Азовського басейнового управління  Державного агентства рибного господарства Олександр Асєєв. За словами Олександра Дмитровича, на випадок початку заморних явищ меліоративний лов риби здійснюватимуть близько 20 суден і 17 одиниць маломірного флоту. За потреби будуть залучатися додаткові ресурси.

 

У свою чергу заступник директора КП „Бердянськекотранс” Іван Шмаровоз повідомив, що для перевезення виловленої риби назване підприємство надаватиме окрему машину.

 

Наприкінці зустрічі присутні обговорили графік інформування про ситуацію в акваторії Азовського моря. Зокрема, Олексій Холод підкреслив необхідність негайного інформування за умови зміни існуючої ситуації. А Юрій Телешко додав, що у випадку погіршення ситуації у телефонному режимі про це можна повідомити або у КП „Бердянськекотранс”, або черговому міськвиконкому.

Ситуація в акваторії Азовського моря стабільна