Бердянська міська рада - офіційний сайт

План місцевого економічного розвитку Бердянська направлять експертам для оцінювання

6 серпня у залі засідань міської ради відбулось Публічне обговорення Плану місцевого економічного розвитку. Провела обговорення заступник міського голови Юлія Дойнова. У ньому взяли участь виконавчий директор БСПП (р) Валерій Харченко, члени робочої групи, підприємці та представники ГО. Відразу зауважимо, що з об’єктивних причин час проведення заходу змінювався.

У вступному слові заступник міського голови Юлія Дойнова відзначила, що робота над Планом тривала з 2017 року. План розроблено відповідно до Методичних рекомендацій, наданих фахівцями ініціативи "Мери за економічне зростання". До 10 серпня планується подати План МЕР координаторам проекту в Україні для проведення попереднього оцінювання та подальшого його направлення на оцінку експертам Світового банку.

Про деталі розробки та основні розділи Плану присутнім нагадала начальник відділу інвестицій та міжнародної діяльності виконкому Інна Комарова. Так План місцевого економічного розвитку Бердянська включає: аналіз місцевої економічної ситуації, SWOT аналіз, бачення та цілі, план дій, схему фінансування та механізми моніторингу.

Цілями економічного розвитку на найближчі два роки визначено:

  • створення умов для розвитку сфери оздоровлення і туризму;

  • сприяння розвитку бізнесу та залученню інвестицій;

  • розширення доступності адміністративних послуг та створення довірливих відносин в громаді через ефективну комунікацію «бізнес – влада – громада».

Виходячи з цілей до Плану пропонувалось включити 21 проект, які були презентовані їх авторами. Після обговорення члени робочої групи залишили 18 проектів, а також підтримали створення Комітету з моніторингу виконання Плану. Засідання комітету планується проводити кожного кварталу. За їх результатами буде формуватись Звіт про виконання Плану.

Нагадаємо, що ця робота проходить у рамках зобов’язань, прийнятих шляхом підписання у червні 2017 року угоди про приєднання до Європейської ініціативи «Мери за економічне зростання» (M4EG). Ініціативу Європейського союзу M4EG запущено 26 жовтня 2016 року під час конференції у Єревані. Зазначену ініціативу орієнтовано на місцеву владу у країнах Східного партнерства (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова, Україна).

Основана увага M4EG зосереджена на стійкому місцевому економічному розвитку та створенні робочих місць у співпраці з діловими колами та організаціями громадянського суспільства.

План місцевого економічного розвитку Бердянська направлять експертам для оцінювання