Бердянська міська рада - офіційний сайт

Ліквідація карантинних рослин

Для багатьох алергіків час цвітіння амброзії - найнеприємніша пора. Алергологи вважають крихітний пилок амброзії одним з найбільш агресивних алергенів, який поряд з алергічною реакцією здатний викликати і астму. Ніякі інші бур'яни і дерева не мають такого великого спектру впливу пилку на шкіру і слизові людини. Причому, для контакту з алергеном зовсім не обов'язково, щоб амброзія росла на власній ділянці або пустирі поблизу. Під час потужних атмосферних циклонів, що супроводжуються сильними вітрами, порошинки амброзії можуть подолати величезні відстані.

Варто «завести» одну рослину амброзії - і сміливо можна прогнозувати її суцільні зарості через 2-3 роки. Стрижневий корінь здатний на 4 метри проникати вглиб ґрунту, а сама рослина може досягати висоти 180 см. Розвиваючи таку потужну надземну масу і кореневу систему, бур'ян стрімко пригнічує всі культури, які знаходяться поруч.

З амброзією надзвичайно складно боротися: вона дуже плодовита, її добре знищують гербіциди, але в населеному пункті їх застосовувати не можна. Тому в містах її можна знищити тільки частими покосами (від них вона кущиться, але цвісти не встигає) і вириванням з коренем.

Боротьба з амброзією повинна бути стабільною, а починати її потрібно задовго до цвітіння. Якщо верхівка рослини буде обрізана, то воно не зможе розквітнути. До того ж, постійне скошування, незважаючи на високу здатність росту рослин, може зменшити їх насіннєву продуктивність до 74%.

Розпорядженням міського голови Володимира Чепурного були затверджені заходи боротьби з амброзією. З метою посилення та удосконалення роботи з ліквідації карантинних рослин та утримання територій міста у належному санітарному стані відповідні служби виконкому Бердянської міської ради, комунальні підприємства, ОСББ протягом вегетаційного періоду карантинних рослин та бур’янів повинні проводити заходи зі знищення карантинних рослин (амброзії полинолистої, повитиці) та своєчасного покосу трав на території міста, на ділянках, прилеглих до житлових будинків, вздовж зливостоків, на території міських кладовищ №1, №2 тощо.

Наразі КП “Зеленгосп” з травня місяця вже провів покіс карантинних рослин на закріпленій території 145,92 га.

Розпорядженням міського голови також рекомендується керівникам підприємств усіх форм власності, організацій, установ, лікувально-оздоровчих закладів, орендарям, а також власникам будинків на правах приватної власності провести вищезазначені заходи на відведених ділянках і на відстані 20 м від межі відведеної ділянки.

Відділу фітосанітарних заходів на кордоні управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області рекомендується здійснювати державний контроль, інспектування та моніторинг міських територій у межах своїх повноважень.

Управління житлово-комунального господарства виконкому звертається до ОСББ, комітетів мікрорайонів та усіх бердянців з проханням навести порядок на своїх прилеглих територіях. Тільки небайдуже ставлення та участь кожного в знищенні амброзії допоможуть викорінити зловісний бур'ян.

Якщо ви дбаєте про своє здоров'я і своїх близьких - виривайте рослину-алерген з коренем!

Ліквідація карантинних рослин