Бердянська міська рада - офіційний сайт

У Центральній бібліотеці відбулася презентація збірки науковця Юрія Щура "Весна 1918 року: у боротьбі за Запоріжжя"

До Дня захисника України, Дня українського козацтва з метою вшанування героїчної історії війни за незалежність і територіальну цілісність України, мужності та героїзму захисників у Центральній бібліотеці відбулася презентація збірки науковця Юрія Щура "Весна 1918 року: у боротьбі за Запоріжжя" (Спогади українських бійців від рядових стрільців до командирів). У заході взяли участь науковці, краєзнавці, працівники освіти і культури, військовослужбовці, а також представники органів міської влади і місцевого самоврядування.

Збірник "Весна 1918 року: у боротьбі за Запоріжжя" має велике значення для розкриття невідомих сторінок історії, зокрема, звільнення Запорізького краю від більшовиків у квітні 1918 року Українськими січовими стрільцями Василя Вишиваного та першими військовими підрозділами армії УНР Петра Болбочана.

Під час заходу з доповідями та відеоматеріалом виступили ведуча патріотичного заходу - завідувач методичного відділу ЦБС Ірина Тюркеджи, головний спеціаліст відділу організаційної роботи та внутрішньої політики виконкому Ігор Зубрицький, голова міського осередку тов. “Просвіта” Володимир Пилипенко, працівник бібліотеки Оксана Паленкова, військовий психолог ВМС ЗСУ Юлія Данілова. Виступаючі розповідали про події Української революції на території Запорізького краю, створення УНР, оголошення Універсалів, утворення полків, дивізій та армій нашої молодої держави, проведення масштабних військових наступальних операцій Запорізького корпусу, талант українських командирів Петра Болбочана, Олександра Удовиченка, Юрія Тютюника, Євгена Коновальця, Симона Петлюри. Говорили про боротьбу за місто Олександрівськ під час наступу українських військ на Крим весною 1918 року та про перебування на Запоріжжі січових стрільців та бійців армії УНР, про сучасну міць ЗСУ.

Учасники заходу також заспівали Державний Гімн України та вшанували хвилиною мовчання загиблих захисників всіх поколінь за свободу і незалежність України.

Ігор Зубрицький привітав від міської влади учасників зустрічі, побажав всім незламності українського духу, міцного козацького здоров'я, успіхів, щастя, миру та злагоди нашій рідній Україні, розповів, що саме відзначення Дня захисника України щорічно, як державного свята 14 жовтня символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України, духовно об'єднує наш народ і Україну та закликає до єдності у боротьбі з російським агресором для захисту суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України. Закликав згадати ще раз історичні перемоги попередніх поколінь, які своїми бойовими звершеннями здобували та відстоювали свободу і незалежність України.

У Центральній бібліотеці відбулася презентація збірки науковця Юрія Щура "Весна 1918 року: у боротьбі за Запоріжжя"