Бердянська міська рада - офіційний сайт

У Бердянську затвердили Положення про Реєстр територіальної громади міста

Сьогодні на черговій сесії міської ради депутати затвердили Положення про Реєстр територіальної громади міста. Головна мета прийнятого рішення — це закріплення інтелектуальної власності громади на розроблений Реєстр, фіксація всіх правил, норм та відповідальності під час користування цим Реєстром.

Як відзначають спеціалісти відділів - розробники цього Положення - ідея створення єдиного Реєстру територіальної громади виникла ще у 2016 році, коли органам місцевого самоврядування передали функції щодо реєстрації місця проживання громадян. Було створено відділ реєстрації місця проживання, який розташований у ЦНАПі. Олеся Голубцова, начальник відділу, під час робочої зустрічі з депутатами міської ради Віктором Цукановим, Віталієм Байдолою та керівниками житлових підприємств відзначила, що з 2016 року вже ведеться база даних - Реєстр територіальної громади, в яку вже занесено 101 тис. мешканців міста, з яких 45% даних актуалізовано, тобто людина зверталась у відділ чи то за довідкою, чи з інших питань та її останні актуальні відомості внесено до бази даних. Наразі від КП “Житлосерсі-2а” та “Коменерго-Бердянськ”ще триває прийом картотек, які у паперовій формі. Раніше такі дані відділ вже отримав від ОСББ міста. Лариса Лаба, керівник Центру надання адміністративних послуг, підкреслила, що було вивчено досвід ЦНАПів багатьох міст України зі створення Реєстру територіальної громади і наразі вже замовлено розробку нового програмного забезпечення для існуючого Реєстру. Воно дозволить вирішити основну проблему, з якою наразі стикаються і працівники ЦНАПу, і мешканці міста, — це прискорити процес надання адміністративної послуги та зменшити в рази черги мешканців.

Завдяки новому програмному продукту та вже затвердженого Положення про Реєстр буде можливість надати доступ до нього і спеціалістам УПСЗН, які оформлюють субсидії, й іншим комунальним підприємствам у разі потреби. І людині не потрібно буде особисто замовляти довідку про склад сім’ї та приносити до УПСЗН. Усе це автоматично зробить спеціаліст управління. Планується, що в тестовому режимі нове програмне забезпечення запрацює вже у грудні поточного року, а з початку 2019 року Реєстр територіальної громади запрацює в новому режимі.

Депутат міської ради Віктор Цуканов під час пленарного засідання сесії міської ради відзначив, що спеціалісти виконкому провели значну роботу і розробили цей Реєстр. Надалі важлива участь самих мешканців міста — крім них ніхто цю роботу не зробить. Якщо вони жодного разу не зверталися до ЦНАПу, то для них ці нові можливості не будуть поки що доступні. Тож потрібно лише один раз звернутися до ЦНАПу і актуалізувати свої дані, щоб в подальшому не ходити по кабінетах і не збирати довідки.

У Бердянську затвердили Положення про Реєстр територіальної громади міста