Бердянська міська рада - офіційний сайт

У с. Роза виявлено хвору на сказ лисицю. Накладено карантин на 2 місяці

Таке рішення прийнято сьогодні на засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії, яка пройшла під керівництвом заступника міського голови Григорія Горячова. Як розповів в.о. начальника управління Держпродспоживслужби Юрій Русанов, 6 листопада близько 12-ї години дня від мешканців с. Роза надійшло повідомлення, що по вулиці Степовій бігає лисиця, яка неадекватно поводиться, кидається на тварин та людей. Один з мешканців її знешкодив. Спеціалісти управління Держпродспоживслужби виїхали на місце, відібрали матеріали для аналізів, а тіло лисиці забрали та спалили. Матеріали були направлені у Запорізький лабораторний центр, який підтвердив, що у лисиці був сказ.

Ніхто з людей та тварин не постраждав. Спеціалісти управління Держпродспоживслужби одразу провели дезінфекцію місць, куди заходила лисиця, а також здійснили усі необхідні заходи. Зараз проводиться вакцинація тварин.

Під час засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії було затверджено перелік заходів, розроблених згідно інструкцій, та накладено карантин на два місяці. У зоні спостереження - селища Роза та Шовкове. З цих населених пунктів забороняється вивозити тварин. Медики будуть здійснювати обхід мешканців, щоб з’ясувати, чи не були вони покусані тваринами, а також проводити роз’яснювальну роботу, адже сказ — невиліковна хвороба, запобігти якій може тільки вчасна вакцинація.

Якщо через два місяці не буде виявлено жодного випадку захворювання на сказ, карантин буде знято.

У с. Роза виявлено хвору на сказ лисицю. Накладено карантин на 2 місяці