Бердянська міська рада - офіційний сайт

Реалізація проекту Європейського Союзу: новий дитячий садок, Центр реабілітації та Інтегрований центр

На щотижневій апаратній нараді заступник міського голови Юлія Дойнова розповіла про реалізацію проекту «Створення комплексної системи надання допомоги вимушеним переселенцям із зони АТО та громаді м. Бердянськ» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Реалізовувався він у місті з 4 вересня 2015 року до 3 грудня 2018 року. Загальний бюджет проекту – 1 337 535 євро.

Перший транш від ЄС було отримано у лютому 2017 року. З цього періоду розпочалася фактична реалізація проекту. В рамках реалізації грантового контракту було здійснено 3 блоки дій:

1) Створено Інтегрований центр підтримки, у якому свої послуги надають 4 соціальні служби;

2) Проведено тренінгові та навчальні заходи;

3) Реконструйовано та оснащено будівлю для розміщення нового дитячого садка та Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

По першому блоку дій у 2017-2018 роках для розміщення Інтегрованого центру підтримки реконструйовано та повністю оснащено приміщення за адресою вул. Земська, 38. Придбано автомобіль, за допомогою якого комплексна мобільна бригада надає виїзні консультації у віддалених районах міста. У липні 2018 року відбулося відкриття Інтегрованого центру підтримки. З того часу свої послуги у ньому надають 4 соціальні служби: відділ сім’ї, молоді та спорту; Бердянський міський центр соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, служба у справах дітей, а також КУ «Територіальний центр надання соціальних послуг».

По другому блоку дій у рамках 5 навчальних курсів проведено 12 семінарів, у яких взяли участь 255 учасників. Заходи проведено для фахівців соціальних служб, психологів шкіл та дитячих садків, соціальних педагогів, внутрішньо переміщених осіб, а також з метою сприяння розвитку соціального підприємництва.

По третьому блоку дій у ході реконструкції будівлі за адресою вул. Європейська, 68 а, де буде новий дитячий садок “Зіронька” та Центр реабілітації, було збудовано нові переходи між корпусами; утеплено фасад; реконструйовано дах; замінено всі мережі, вікна та двері; змонтовано нову систему опалення з індивідуальним тепловим пунктом та теплою підлогою в усіх групах; у всіх приміщеннях встановлено рекуператори повітря, які надають можливість вентилювати приміщення без втрат тепла взимку та прохолоди влітку; збудовано новий господарський блок, у якому встановлено тепловий насос; виконано необхідні роботи для забезпечення доступу маломобільних груп населення до будівлі, крім того, встановлено ліфт для доступу осіб з інвалідністю на ІІ поверх будівлі.

Також закуплено усе необхідне для оснащення дитячого садка та Центру реабілітації: меблі; комп’ютери та оргтехніку; обладнання для харчоблока, медичних кабінетів, спортивної та музичної зали; обладнання для реабілітації; посуд, м’який інвентар, килими, жалюзі та штори; іграшки та навчальні засоби; обладнання для вуличних ігрових та спортивних майданчиків.

Зараз триває підготовка документів для подання Державній архітектурно-будівельній інспекції з метою отримання сертифіката, який дозволить прийняти реконструйований об’єкт в експлуатацію. Після отримання сертифіката від ДАБІ будівлю буде прийнято в експлуатацію. Наступним кроком буде передача об’єкта комунальної власності балансоутримувачу відділу освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради. Після цього центр реабілітації матиме змогу розпочати роботу у реконструйованому корпусі будівлі.

Паралельно з цією роботою формується звіт за грантовим контрактом для Європейського Союзу. У грудні буде проведено аудит витрат за проектом, після чого звіт за аудитом та звіт за грантовим контрактом буде надано до Європейського Союзу.

Для відкриття дитячого садка до кінця грудня буде укомплектовано штат ДНЗ. На засіданні виконкому 11 грудня 2018 планується розглянути питання щодо порядку прийому дітей до нового дитячого садка. За узгодженням із батьками сформовано список дітей для зарахування у новий ДНЗ.

Кошти на утримання дитячого садка та Центру реабілітації у бюджеті на 2019 рік заплановано. До речі, планується, що відвідувати дитячий садок зможуть біля 120 дітей, Центр реабілітації дітей-інвалідів – 130 вихованців щороку.

Реалізація проекту Європейського Союзу: новий дитячий садок, Центр реабілітації та Інтегрований центр