Бердянська міська рада - офіційний сайт

Як працюють медики амбулаторій міста з 1 січня?

На початок 2019 року вже 60 тис. бердянців обрали свого лікаря та підписали декларації, але цей процес ще триває. Як відзначила директор КНП «Бердянський центр первинної медико-санітарної допомоги” Олена Пулькіна, до 1 липня ще триватиме перехідний період і заклад буде отримувати кошти від Національної служби здоров’я України за пацієнтів, які закріплені за амбулаторіями, але не підписали декларації. Лікарі ж закликають мешканців не зволікати і обрати свого лікаря.

Нагадаємо, що пацієнт, який підписав декларацію, може звертатися до свого лікаря з будь-якими питаннями, пов’язаними зі здоров’ям. Крім безпосереднього обстеження і лікування, лікарі первинної ланки в разі необхідності будуть також видавати направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписувати рецепти на ліки, в т.ч. за Урядовою програмою “Доступні ліки”(безкоштовні ліки в аптеці, за які платить держава) та будь-які медичні довідки, наприклад, до басейну тощо.

Олена Юріївна повідомила, що з 1 січня змінився розклад роботи дорослої і дитячої невідкладної допомоги. Відтепер виклики приймаються щодня без вихідних та святкових днів з 8-ї години ранку до 20-ї години вечора. Нагадаємо контактні телефони:

1565 та 066 73-67-631.

Раніше невідкладна допомога працювала у вихідні дні за скороченим графіком - з 8.00 до 14.00.

Також змінено графік роботи лікарів амбулаторій - терапевтів та сімейних. Якщо раніше вони вели прийом пацієнтів три години на день, то тепер - по п'ять годин згідно свого розкладу. Педіатри збільшили часи прийому з 3 годин до 4-5 години.

Також Олена Юріївна повідомила, що з кінця грудня кожен мешканець міста може записатися на прийом до сімейних лікарів або дільничних терапевтів і педіатрів за допомогою власного електронного кабінету «Мій медкабінет» (mymedcabinet.com.ua). Потрібно зайти на ресурс, обрати місто Бердянськ і далі за зручним алгоритмом обрати свого лікаря, з яким вже підписано декларацію, і записатися до нього на прийом у зручний для вас час.

Як працюють медики амбулаторій міста з 1 січня?