Бердянська міська рада - офіційний сайт

Під час зустрічі з журналістами обговорили підсумки курортного сезону та оздоровчої компанії 2018 року

Сьогодні, 9 січня, відбулась перша в новому році традиційна зустріч із представниками ЗМІ міського голови Володимира Чепурного, секретаря міського ради Олексія Холода та всіх профільних заступників міського голови. Головною темою зустрічі було обговорення підсумків роботи за сферами життєдіяльності міста у 2018 році та планів на 2019 рік. Зустріч тривала понад дві години, кожен заступник міського голови розповів про ключові досягнення у своїх напрямках роботи у 2018 році та відповів на питання журналістів.

Секретар міської ради Олексій Холод доповів про результати курортного сезону та оздоровчої компанії 2018 року. “Курортний сезон та літньо-оздоровча кампанія 2018 року пройшли вдало, без епідемічних ускладнень” - акцентував увагу присутніх Олексій Олексійович.

У сезоні 2018 року функціонувало 85 офіційних засобів розміщення, серед яких:

- 6 санаторіїв;

- 69 оздоровчих закладів (баз відпочинку, пансіонатів, туристичних притулків);

- 10 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

За попередніми даними в санаторно-курортних та оздоровчих закладах відпочило та оздоровилось близько 90 тис.осіб, з яких більше 12,5 тис. відпочило в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. В 2018 році в місті набагато збільшилася кількість засобів розміщення в приватному секторі, які також надавали послуги з розміщення.

У порівнянні з минулим роком відпочиваючих було трохи менше, це пояснювалось кількома причинами:

- стан автодороги Василівка - Бердянськ, ремонт якої триває;

- інформація напередодні початку курортного сезону про закриття районів Азовського моря з 01 червня по 01 вересня для проведення військових навчань. Ця інформація внесла певний неспокій серед відпочиваючих з безпеки перебування в Бердянську;

- погодні умови - початок червня був відносно прохолодним, в серпні досить рано знизилась температура.

Що стосується надходжень до бюджету міста, то туристичного збору у 2018 році було отримано 1 млн. 245 тис. 433 грн. 85 коп. (у порівнянні з 2017 роком сума збільшилась на 299 тис. 332 грн.).

Для забезпечення вдалого та безпечного курортного сезону в місті було проведено відповідні заходи, а саме:

- структурними підрозділами виконкому, комунальними підприємствами було забезпечено виконання заходів з підготовки та проведення літньо-оздоровчої кампанії та проведення курортного сезону 2018 року, згідно яких проводились роботи.

Велика увага приділялась організації безпечного відпочинку на пляжах - були проведені водолазні обстеження підводної частини дна акваторії водних об'єктів. Робоча комісія з перевірки забезпечення утримання та благоустрою пляжів протягом курортного сезону здійснювала виїзди для обстеження пляжів та пляжних територій міста.

Що стосується охорони громадського порядку в літній період - то на період курортного сезону було залучено додаткові сили поліцейських Головного управління Національної поліції Донецької обл. та підрозділу “Скіф”. Крім того, на території міста, в місцях масового відпочинку громадян, військослужбовцями Національної гвардії України та представниками громадських формувань з охорони громадського порядку “СОБР” та “Громадська варта - Самооборона” було забезпечено цілодобове патрулювання міста як у пішому порядку, так і у складі автопатрулів.

Стосовно транспортного сполучення - у літній період функціонували поїзди до міст Київ, Мінськ, Харків, Дніпро, Кривий Ріг тощо. На жаль було тільки 4 вагони зі Львова (у 2017 р. курсував потяг). Але, все ж таки пасажиропотік залізничного вокзалу склав за травень - вересень 2018 р. - 203 690 пасажирів, що майже на 11% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Значна увага приділялась організації безпечного відпочинку в засобах розміщення - перед початком курортного сезону було проведено:

- наради з керівниками санаторно-курортних та оздоровчих закладів, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку щодо організації відпочинку в закладах розміщення;

- семінари:

- для бухгалтерів з питань дотримання трудового законодавства;

- відповідальних з охорони праці;

- медичних працівників з питань медичного забезпечення;

- завідувачів виробництв з питань організації безпечного харчування.

Працювала комісія з обстеження оздоровчих закладів, у складі якої були представники державної служби надзвичайних ситуацій, Держпродспоживслужби, лабораторного центру.

Протягом всього літа працювала робоча група, яка проводила роз'яснювальну роботу з мешканцями приватного сектору, які приймають туристів, з питань якісного надання послуг, заходів з організації безпечного відпочинку та сплати податків.

Активна робота була проведена для популяризації Бердянська. На рекламну кампанію у 2018 році з міського бюджету було витрачено майже 1,5 млн. грн., зокрема:

- для більшої інформованості гостей міста працює та постійно оновлюється офіційний туристичний сайт berdyansk.travel.;

- на початку червня було проведено фестиваль журналістів та інформаційний тур для туроператорів;

- вперше в цьому році було проведено “Дні Бердянська” в інших містах України. Відвідали міста Запоріжжя та Дніпро. У наступному році у планах продовжити роботу з цього напрямку ;

- було забрендовано потяг Київського метрополітену;

- на двох рейтингових радіостанціях України транслювався рекламний аудіо ролик;

- в мережах будівельно-побутових гіпермаркетів, у 46 магазинах, по всій території України, на відео носіях, транслювалася реклама Бердянська у системі внутрішнього телебачення, що складалося з 4-х медіа-систем: TV, Radio, Poster, Info та інші заходи.

Якщо говорити про плани на майбутній сезон, то вже розробляються нові заходи з рекламної кампанії, планується проведення заходів зі встановлення додаткових камер відеоспостережень, проводиться робота з засобами розміщення з питань організації безпечного відпочинку та надання якісних послуг.

Відповідаючи на питання журналістів щодо помилок та недоліків сезону, що минув, необхідності робити акцент на залучення платоспроможних туристів, реагування на фейкові новини тощо Олексій Холод зауважив, що всі недоліки були проаналізовані, і вже зроблені оргвисновки, які будуть враховані при організації роботи і це поточні робочі питання. “Ми вважаємо, що наша головна мета працювати над якістю надання послуг, культурою гостинності та розширенням часу курортного сезону, щоб не тільки три місяці до нас приїжджали гості”, - підкреслив Олексій Холод.

Міський голова Володимир Чепурний додав, що проблеми із електропостачанням та водопостачанням мають місце, оскільки мережі будувались у 60-ти роки. Поступово вже проводиться модернізація системи водопостачання за кошти міського та обласного бюджетів, проводиться робота з Обленерго щодо оновлення мереж електропостачання у курортних мікрорайонах міста.

Детальніше про підсумки роботи 2018 року житлово-комунального господарства міста, реалізацію проектів капітального будівництва та реконструкції, основні показники соціально-економічного розвитку міста та результати роботи закладів культури, спорту і сфери надання адміністративних послуг читайте у наступних матеріалах.

Під час зустрічі з журналістами обговорили підсумки курортного сезону та оздоровчої компанії 2018 року