Бердянська міська рада - офіційний сайт

З 1 січня 2019 року в Україні запроваджено надання субсидії на житлово-комунальні послуги у грошовій формі

У січні поточного року у Бердянську 14 621 домогосподарство отримувало житлові субсидії. Це 37% сімей міста. Середній розмір субсидії — 1585,70 грн (на 43% більше, ніж за аналогічний період минулого року). Про це на щотижневій апаратній нараді при міському голові доповіла начальник управління праці та соціального захисту населення Наталя Токмань.

За січень житлово-комунальним підприємствам міста за даний вид послуги було нараховано 23 млн 184 тис грн. Ці кошти розподілені між житлово-комунальними підприємствами у залежності від суми нарахованих платежів у межах норм споживання.

27 грудня 2018 року Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова “Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі”. Цією постановою не вносяться зміни щодо порядку та умов призначення субсидій. Змінився тільки порядок надходження коштів — запроваджено надання субсидій у грошовій формі. Перехід на “живі гроші” відбуватиметься у три етапи.

Перший етап

З 1 січня 2019 року гроші на банківський рахунок надходитимуть тим, хто вперше звернувся по допомогу. Тобто усі ті, хто подав документи на призначення субсидії у січні, будуть отримувати гроші на оплату житлово-комунальних послуг на банківський рахунок. Таким субсидіантам у травні не потрібно поновлювати документи.

Другий етап

З 1 травня 2019 року монетизація буде стосуватися тих, хто отримує субсидію вже багато років, у тому числі користується допомогою в літній період.

Третій етап

З 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто отримує житлову субсидію, отримуватиме її готівкою.

Отримувачам субсидій не доведеться самостійно звертатися до банку щодо відкриття рахунку. На кожного отримувача субсидій, після опрацювання заяви на монетизацію, буде автоматично відкрито персональний обліковий запис в АТ “Ощадбанк”, на якому будуть відображатися житлові субсидії в грошовій формі.

Правила надання житлових субсидій не змінюються. Розмір допомоги й надалі залежатиме лише від двох факторів:

- розмір витрат на оплату комунальних послуг;

- доход громадян.

Під час свого виступу начальник управління праці та соціального захисту населення Наталя Токмань відзначила, що при подачі заяви на житлову субсидію в грошовій формі обов’язковою умовою є необхідність вказувати номер мобільного телефону. Якщо номер не буде вказано, це є окремою підставою для відмови у призначенні житлових субсидій.

“Враховуючи, що житловою субсидією користуються малозабезпечені мешканці міста, ми сьогодні аналізуємо дані щодо громадян, які не мають мобільних телефонів, особливо це стосується одиноких літніх людей. Будемо виходити з проханням на міського голову щодо виділення коштів з міського бюджету на забезпечення мобільними телефонами такої категорії громадян”, - відзначила Наталя Токмань.

З 1 січня 2019 року в Україні запроваджено надання субсидії на житлово-комунальні послуги у грошовій формі