Бердянська міська рада - офіційний сайт

У цілому на виконання першочергових невідкладних заходів з ліквідації аварії на колекторі потрібно 40 млн 635 тис грн

Такі цифри були озвучені сьогодні, 5 лютого, на засіданні постійної комісії з питань техногенної екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке пройшло під керівництвом міського голови Володимира Чепурного. З цієї суми на виконання робіт з ліквідації аварії з міського бюджету вже виділено 300 тис грн, прийнято рішення про виділення 1,5 млн грн з резервного фонду міста. Тож, потреби у додаткових коштах становлять 38 млн 835 тис грн.

У цілому за розрахунками КП Бердянськводоканал”, які є обов’язковими згідно Постанови і проведені згідно нормативів з урахуванням можливих екологічних втрат і санітарних норм, потреба коштів на відновлення головного каналізаційного колектору складає орієнтовно 110 млн грн. На виконання першочергових невідкладних заходів потрібно 40 млн 635 тис грн, з яких 5 млн на придбання тимчасової станції перекачки стічних вод, 36 млн 635 тис грн необхідно на відновлення пошкодженої ділянки аварійного колектору протяжністю 1117 погонних метрів.

Під час засідання комісії Заступник міського голови Григорій Горячов детально розповів про вже проведені заходи щодо запобігання виникнення надзвичайної ситуації, яка пов’язана з аварійним станом самопливного каналізаційного колектору по Мелітопольському шосе. Так, з 28 січня по 4 лютого відбулося обрушення колектору на 9 ділянках. З 3 лютого о 19-й годині після чергового обвалу колектору було знову перекрито водопостачання мікрорайонів “Колонія-Макорнти”, “Слобідка”, “Коса” і частина “Центру міста” (від пр. Азовського до пр. Східного, від вул. Консульської до вул. Горького). Без водопостачання залишаються понад 30% населення міста.

З метою запобігання виникнення екологічної катастрофи і недопущення розливу стоків на території міста та акваторії Азовського моря, для забезпечення безперебійного відведення міських стоків, необхідно виконати аварійні заходи на трубопроводі діаметром 1000 мм і протяжністю 1 км 117 м. На тепер КП “Бердянськводоканал” виконано монтаж тимчасового вузла перекачки стоків на напірному трубопроводі діаметром 325 мм і довжиною приблизно 1 км. У районі аварії задіяні 8 одиниць техніки, аварійні бригади у складі 35 осіб, крім того у роботах задіяна техніка та працівники ПрАТ “Київводоканал”, ТОВ СП “АЗМОЛ БП”, “Бердянський Райагропромпостач”.

За інформацією заступника міського голови Григорія Горячова, на ранок, 5 лютого, вже було змонтовано понад 40 метрів тимчасової труби для відводу стоків на другій ділянці обвалу колектору. Зранку спільно з КП "Бердянскводоканал" працюють співробітники АЗМОЛу, "Райагропромпостачу", КП "Міськсвітло", "Запоріжгаз” та інших підприємств.

Також почалися роботи з підняття плит на Західному проспекті. Протягом дня планується прокласти тимчасову трубу під дорогою. Крім того, продовжуються роботи на першій ділянці обвалу. “Задіяні всі можливі сили, щоб облаштувати тимчасову схему та якнайскоріше подати воду мешканцям міста”, - наголосив зранку на щотижневій апаратній нараді при міському голові його заступник Григорій Горячов.

У цілому на виконання першочергових невідкладних заходів з ліквідації аварії на колекторі потрібно 40 млн 635 тис грн