Бердянська міська рада - офіційний сайт

Медики закликають батьків до вакцинації дітей від кору

У 2018 році у Бердянську було зареєстровано 13 випадків захворювання на кір (8 дорослих та 5 дітей). І вже тільки за січень 2019 року зареєстровано 11 випадків (7 дорослих і 4 дітей). Тобто інтенсивність епідемічного процесу із захворювань на кір різко підвищується. Такі дані на щотижневій апаратній нараді при міському голові озвучила завідувач відокремленого підрозділу “Бердянський міськрайонний відділ Державної установи “Запорізькій обласний лабораторний центр МОЗ України” Олександра Кікарош. Згідно спостережень, які ведуться у лабораторному центрі, у Бердянську з 1997 по 2005 рік щорічно реєструвалося від 1 до 4 випадків захворювання на кір. Окрім 2000 року, 2003 та 2004, коли захворюваність взагалі не реєструвалася. У 2006 було зареєстровано 11 випадків. З 2007 по 2017 рік включно захворюваність на кір не реєструвалася. І вже у 2018 році кількість захворювань значно зросла.

“Кір - це дитяча інфекція, яка передається повітряно-крапельним шляхом. Вірус є дуже заразним і швидко передається. Як правило з 10-ти контактних захворіють 9. Найбільш надійним способом захисту є щеплення. Для того, аби не хворіли діти і від них не заражалися дорослі, повинно, щоб існував імунний прошарок. Тобто дитяче населення повинно бути щепленим не менше, ніж на 95%. Тільки у цьому разі кір не зможе розповсюджуватися”, - відзначила Олександра Кікарош.

Підвищення зараз рівня захворюваності вона пояснює тим, що у нашій країні починаючи з 2008-2010 років розпочалися перебої з поставками вакцини. І не можливо було забезпечувати 95% охоплення щепленням дітей майже по всім інфекціям. Тому такий стан призвів до того, що імунного прошарку серед дитячого населення не існує. Почали хворіти і дорослі, і діти.

Медики наголошують, що батькам необхідно поцікавитися у свого лікаря чи щеплені їх діти та скільки разів. Оскільки для повного захисту необхідно, щоб дитина після 6 років мала два щеплення. Якщо немає повного комплексу щеплень — необхідно звернутися до лікарів і зробитт повний комплекс щеплень дітям у найкоротші терміни.

Заступник директора Бердянського центру первинної медико-санітарної допомоги Ольга Франц розповіла, що у закладі вакцина є у наявності. Вакцинація дітей віком до 18 років та дорослих віком до 30 років з контактної групи та групи ризику - безкоштовна.

До групи ризику відносяться медичні працівники, немедичні працівники медичних закладів, працівники освітніх закладів, представники силових структур, студенти навчальних закладів без обмеження віку, які підлягають щепленню проти кору.

Станом на 1 лютого у Бердянську вже отримали щеплення 632 особи: 70 дорослих з контактної групи та 562 дитини.

Медики закликають батьків до вакцинації дітей від кору