Бердянська міська рада - офіційний сайт

У Бердянську у сімейних формах виховання перебуває 90,5% дітей від загальної кількості дітей зазначеної категорії

Про це на щотижневій апаратній нараді при міському голові доповіла начальник служби у справах дітей виконкому Яна Вареник, розповідаючи про підсумки роботи служби у 2018 році.

Так, станом на 31.12.2018 року на обліку служби у справах дітей перебувало 214 дітей: 45 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах; 169 дітей з категорії дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На територіальному обліку служби також перебувають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які перемістилися з тимчасово окупованих територій та території проведення АТО. Станом на 31.12.2018 року на обліку перебувало 27 дітей та 7 осіб з їх числа, 14 з них виховуються в 2 дитячих будинках сімейного типу, 5 — в 3 прийомних сім'ях, 13 є підопічними 11 опікунів та 3 є вихованцями КЗ “Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат” ЗОР.

На контролі в службі перебувало 105 сімей, в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. З метою своєчасного виявлення таких сімей, обліку, проведення соціального інспектування та соціального супроводу сімей, які неспроможні виконувати виховні функції, надання комплексної допомоги сім’ям з дітьми у 2018 році службою у справах дітей спільно з Бердянським відділом поліції ГУ Національної поліції в Запорізькій області, міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено 93 профілактичних рейди, відвідано 790 сімей. Взагалі протягом року спеціалістами служби складено 474 акти обстеження умов проживання дітей.

За звітний період за направленнями служби до центрів соціально-психологічної реабілітації дітей було влаштовано 14 дітей, що на 10 дітей менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Протягом звітного періоду на ім’я начальника Бердянського відділу поліції ГУ Національної поліції в Запорізькій області було направлено 32 подання щодо притягнення батьків до адміністративної відповідальності за ухилення від виконання батьківських обов’язків. У зв’язку зі злісним невиконанням батьками батьківських обов’язків та неможливістю подальшого виховання та проживання дітей у таких сім’ях, службою було підготовлено 9 матеріалів на позбавлення батьків батьківських прав. Відповідно протягом 2018 року за матеріалами служби рішеннями Бердянського міськрайонного суду 7 батьків було позбавлено батьківських прав відносно 9 дітей, 1 дитину відібрано у батьків без позбавлення батьківських прав.

Службою у справах дітей постійно ведеться облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку та потребують забезпечення житлом. Так, по досягненню 16-річного віку дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, службою у справах дітей за 2018 рік підготовлено 9 клопотань до управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бердянської міської ради щодо постановки дітей на квартирний облік, а також на облік для отримання кімнати у гуртожитку. Рішеннями виконавчого комітету Бердянської міської ради поставлено на квартирний облік 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Одній особі з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, надано кімнату в гуртожитку, п'ять осіб з цієї категорії отримали соціальні квартири.

Розпорядженням голови Запорізької обласної державної адміністрації від 01.08.2018 №400 “Про затвердження розподілу обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2018 рік” затверджено розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2018 рік, згідно з яким місту Бердянську виділено 2862399,0 грн. на купівлю особам з числа дітей-сиріт віком від 18 до 23 років 7 впорядкованих однокімнатних квартир, які було надано в якості постійного житла семи особам з числа дітей-сиріт.

Здійснювався контроль за організацією виховної роботи в загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладах за місцем проживання. У 2018 році проведено 10 таких перевірок.

Службою у справах дітей постійно проводилася робота щодо здобуття дітьми повної загальної освіти. З дітьми, які систематично пропускають навчання, та батьками, які не здійснюють відповідного контролю за поведінкою своїх дітей, відвідуванням ними занять, проводиться індивідуальна робота за кожним фактом, внаслідок чого діти повертаються до занять. Так, протягом 2018 року 11 дітей було повернуто на навчання.

Також проводиться робота щодо своєчасного виявлення дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, а саме: проживають у сім’ях, в яких батьки або особи, що їх замінюють, ухиляються від виконання батьківських обов’язків, та надання їм відповідної допомоги. Протягом звітного періоду з цих питань було відпрацьовано 38 подань та листів навчальних закладів та 2 подання відділу освіти. Для забезпечення здобуття дітьми повної загальної освіти службою постійно ведеться контроль за відрахуванням учнів з навчальних закладів міста, протягом року відпрацьовано 359 подань на відрахування дітей.

Протягом року до служби надійшло 392 письмових звернення громадян, а в цілому відвідувачам надано 868 консультацій.

З метою вирішення суперечок між батьками щодо визначення місця проживання дитини та встановлення часу побачень надано 5 висновків органу опіки та піклування до суду.

У звітному періоді службою у справах дітей було підготовлено 15 висновків до суду щодо доцільності усиновлення, 14 висновків щодо доцільності (недоцільності) позбавлення батьківських прав.

Протягом звітного періоду на облік кандидатів в усиновлювачі взято 5 сімей, 5 бердянських родин усиновили 6 дітей, на обліку в службі у справах дітей перебуває 4 родини усиновлювачів. У місті проживає 90 усиновлених дітей.

На облік потенційних опікунів, піклувальників взято 11 осіб, 10 з яких вже оформили опіку, піклування над дітьми, та 4 сім'ї кандидатів у прийомні батьки, які всі вже створили прийомну сім'ю та взяли на виховання по 1 дитині, одну прийомну родину поповнено 1 дитиною.

Протягом 2018 року на первинний облік дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які залишилися без піклування батьків, було взято 23 дитини, з них: 10 дітей передано під опіку/піклування, 6 - влаштовано до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, 1 дитину-інваліда влаштовано до державного закладу, 2 дітей після визнання батьківства в судовому порядку передано батькові на виховання, 2 дітей усиновлено громадянами України, але рішення суду ще не набрали законної сили, ще 1дитина перебуває в центрі соціально-психологічної реабілітації, справа про її усиновлення перебуває на розгляді в суді.

На кінець звітного року на первинному обліку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, перебуває 169 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 121 — під опікою/піклуванням, 26 – у прийомних сім’ях, 6 – у дитячих будинках сімейного типу, 16 — на повному державному забезпеченні. Таким чином, у сімейних формах виховання на кінець 2018 року перебуває 90,5 % дітей від загальної кількості дітей зазначеної категорії.

У Бердянську у сімейних формах виховання перебуває 90,5% дітей від загальної кількості дітей зазначеної категорії