Бердянська міська рада - офіційний сайт

У Бердянську вшанували учасників бойових дій на території інших держав і відзначили 30-у річницю виведення радянських військ з Афганістану

Сьогодні, у День вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 30-ї річниці з моменту виведення радянських військ з Афганістану у виконавчому комітеті відбулася зустріч керівництва міста з активом Бердянської територіальної організації Спілки ветеранів Афганістану «Шураві».

Саме 15 лютого 1989 року була закінчена, так звана, неоголошена війна. Ця дата стала трагічною, але, в той же час, була поставлена остаточна крапка в страшній і кровопролитній війні. Цей день зберігає пам'ять про героїзм солдатів і офіцерів, їх славні бойові подвиги, які назавжди залишаться для всіх прикладом доблесті.

У Бердянську на обліку перебувають 298 ветеранів війни, в тому числі 32 людини з інвалідністю І, ІІ та ІІІ групи; 249 учасників бойових дій, в тому числі: 1 людина з особливими заслугами перед Батьківщиною та 16 членів сімей загиблих ветеранів.

«Величезне спасибі вам за те, що ваша відвага, хоробрість і мужність стали чиєюсь надією і порятунком. Нехай така війна більше ніколи не повториться, нехай в пам'яті залишаться тільки моменти, які підтверджують надійне плече, силу і міць, відвагу і витримку», - подякував воїнам-афганцям міський голова Володимир Чепурний.

Із привітаннями від Народного депутата України Олександра Пономарьова звернувся до присутніх його помічник, депутат міської ради Володимир Безверхий.

Соціальний захист учасників бойових дій є одним із пріоритетних напрямків роботи органів місцевого самоврядування. На управління праці та соціального захисту населення покладено обов'язки з реалізації програм, спрямованих на підтримку воїнів-афганців. Детальніше про це присутнім розповіла перший заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Світлана Болдирєва.

Під час зустрічі було вручено ряд нагород. За активну життєву позицію, в зв'язку з 30-ю річницею виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан та Днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав цінний подарунок - наручний годинник — міський голова Володимир Чепурний вручив голові Бердянської територіальної організації Спілки ветеранів Афганістану «Шураві» Олександру Врублевському та двом його заступникам Сергію Давідянцу та Михайлу Єфремову.

Медаллю «За вагомий внесок у розвиток міста» нагороджені члени Бердянської територіальної організації Спілки ветеранів Афганістану «Шураві» директор БК «Райагропромпостач» Олег Аполонський та головний енергетик КУ «Бердянське територіальне медичне об'єднання» Юрій Добровольський.

Грамотами міського голови відзначені члени Бердянської територіальної організації Спілки ветеранів Афганістану «Шураві» Олег Вербицький, Валерій Гуляєв, Олег Дубовик, Олексій Кузьмін, Дмитро Рудик та В'ячеслав Черевко.

Голова Бердянської територіальної організації Спілки ветеранів Афганістану «Шураві», учасник бойових дій, депутат Бердянської міської ради Олександр Врублевський подякував міській владі за допомогу, яка надається організації та бердянським воїнам-афганцям, а також вручив побратимам медалі від Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) «Честь. Мужність. Пам'ять».

По завершенні зустрічі та спільного фото члени Бердянської територіальної організації Спілки ветеранів Афганістану «Шураві», керуюча справами виконкому Ольга Кочубей, працівники виконавчого комітету та мешканці міста взяли участь у покладанні квітів та мітингу, який відбувся біля пам'ятника воїнам, загиблим в Афганістані та інших локальних війнах.

У Бердянську вшанували учасників бойових дій на території інших держав і відзначили 30-у річницю виведення радянських військ з Афганістану