Бердянська міська рада - офіційний сайт

Стартувала масштабна монетизація житлових субсидій

З 1 лютого поточного року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 №62 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”. Як розповіла на апаратній нараді начальник управління праці та соціального захисту населення Наталя Токмань, даною постановою передбачено, що з березня 2019 року в Україні розпочалася повномасштабна монетизація субсидій, тобто виплата субсидії готівкою тим громадянам, яким субсидію призначено у 2018 році. Уряд розпочав реформування системи отримання субсидій, яка була анонсована в минулому році. Комунальні рахунки за лютий 2019 року субсидіантам надійдуть без відображення субсидії, тому що її у березні видадуть грошима. Ними субсидіант має самостійно розрахуватися за лютневі комунальні платежі. Гроші, які залишаться після оплати комунальних платежів, домогосподарство може використати на власні потреби. Тобто громадяни фактично отримають винагороду за економне використання енергоносіїв та застосування енергозберігаючих технологій.

Усі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. У квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні — за квітневу комуналку. Вся субсидія “старим” субсидіантам (тим, кому вона призначена до 31.12.2018) буде перерахована грошовим переказом через державний Ощадбанк, а пенсіонерам виплатить Пенсійний фонд одночасно із пенсією.

Постановою Кабінету Міністрів змінено механізм проходження державних коштів на виплату житлових субсидій. Головним розпорядником коштів державою визначено Міністерство соціальної політики України. Воно направить кошти до Пенсійного фонду на виплату субсидії громадянам, які є пенсіонерами. І в день виплати пенсії дані кошти будуть перераховані на пенсійні банківські рахунки або поштар принесе субсидію додому (відповідно до того, як пенсіонер отримує пенсію). Громадянам, які не є пенсіонерами, Мінсоцполітики направить кошти через Ощадбанк. Їх можна буде отримати після 12 березня на рахунок, який відкритий в Ощадному банку, або грошовим переказом через програму “швидка копійка”.

На сьогодні у Бердянську 14 146 домогосподарств отримують субсидію. Загальна сума нарахованих субсидій складає 24 млн 588,1 тис грн.

Згідно програми монетизації субсидій, призначених до 31 грудня 2018 року, у Бердянську 3772 субсидіантам, які не є пенсіонерами, нараховано субсидії на 5 млн 658 тис грн. Виплата буде проведена через Ощадбанк після 12 березня.

10 317 субсидіантам, які є пенсіонерами, нараховано субсидій на 16 млн 715 тис грн. Виплата буде проведена одночасно з пенсією на банківський пенсійний рахунок або через Укрпошту.

Наталя Токмань також відзначила, що зберігається грошова форма субсидії для тих домогосподарств, які звернулися за субсидією з 1 січня 2019 року. Таких у місті 57 домогосподарств, їм призначено 129,3 тис грн. Кошти будуть перераховані на спеціальні рахунки субсидіантів в Ощадбанку. Ощадбанк на підставі укладених договорів з комунальними підприємствами направить їм нараховану субсидію. Про проведення розрахунків за комуналку Ощадбанк проінформує субсидіантів смс-повідомленням.

Зберігся і старий порядок виплати субсидії, коли головним розпорядником коштів виступає управління праці та соціального захисту населення. Це субвенція з державного бюджету місцевому бюджету. Це ті субсидії, які були нараховані до лютого 2019 року, у разі призначення субсидії в 2019 році з початку опалювального сезону 2018-2019. Це можливо за рішенням комісії, коли домогосподарство перебуває у складних життєвих обставинах або у разі несвоєчасного призначення субсидії управлінням.

Зміни порядку отримання субсидій

З 1 березня таке поняття як “обов’язковий платіж” скасовується. Домогосподарство отримає субсидію готівкою і повинно самостійно розрахуватися за спожиті газ, тепло, воду, електроенергію, квартплату та вивезення твердих побутових відходів. Кошти, які залишаються після оплати комуналки, можуть бути використані на власний розсуд домогосподарства.

Оплата комунальних платежів після 20 числа не буде впливати на субсидію наступного місяця. Це викликано тим, що є громадяни, яким пенсія виплачується після 20 числа, відповідно, і субсидія надійде також в пенсійний день. У переважній більшості — це працюючі пенсіонери. Головне, щоб станом на травень 2019 року не було простроченої понад місяць заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг у сумі понад 340 грн. У такому випадку субсидія на наступний період не буде призначена.

Щодо інформації з будь-яких питань, пов’язаних із призначенням субсидії, субсидіантам потрібно звертатися до управління праці та соціального захисту населення (тел: 4 70 37), телефонувати на урядову “гарячу лінію” (1545). Або подавати звернення на сайті урядового контактного центру www.ukc.gov.ua .

Щодо інформації про спожиті послуги, нараховані суми, розмір заборгованості/переплати субсидіанти можуть звертатися до постачальників комунальних послуг.

Щодо реєстрації для відвідування відділення та механізму отримання виплат через Ощадбанк потрібно звертатися до Контакт-центру Ощадбанку тел: 0 800 210 800 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по території України).