Бердянська міська рада - офіційний сайт

Нове медичне обладнання дає можливість проводити безкоштовне дослідження серцево-судинної системи на найвищому рівні

Сьогодні, 5 березня, на Дні депутата під час розглядання питань чергової сесії міської ради в сфері медицини заступник міського голови Юлія Дойнова повідомила, що за сприяння народного депутата України Олександра Пономарьова в рамках програми профілактики та раннього виявлення серцево-судинних захворювань і надання медичної допомоги мешканцям Бердянського госпітального округу КУ «Бердянське територіальне медичне об’єднання» отримала сучасний УЗД апарат. Це обладнання дає змогу проводити безкоштовне дослідження серцево-судинної системи на принципово вищому рівні, що дозволяє своєчасно діагностувати патології.

Отриманий апарат УЗД укомплектований 3 датчиками: секторний для дослідження серця, лінійний для дослідження судин та поверхневих новоутворень та об’ємний конвексійний для дослідження внутрішніх органів. Унікальність обладнання полягає в тому, що при проведенні дослідження використовується найсучасніше апаратне та програмне забезпечення. Отже, лікарі використовуючи УЗД апарат, мають можливість проводити диференційний пошук патологій на сучасному рівні, а пацієнти в рамках впровадження медичної реформи отримувати безкоштовну діагностику.

Крім того, для подальшого впровадження сучасних методів діагностики та лікування серцево-судинних захворювань, проведення коронографії на сьогодні розглядається можливість отримання БТМО апарату ангіографу, який надасть можливість зменшити рівень первинної інвалідності і смертності від ішемічної хвороби серця. Для цього необхідно провести реконструкцію приміщення, в якому його планується розташувати. З цією метою депутатам в проекті рішення пропонується виділити кошти в сумі 199 тис. грн з місцевого бюджету на розробку проектно-кошторисної документації.

Директор КУ “БТМО” Дмитро Єгоров, відповідаючи на питання депутатів, докладно розповів про необхідність подібного обладнання для мешканців міста. Апарат діагностує та лікує судинні патології, але головний акцент все ж в наданні медичної допомоги при інфаркті міокарда, адже летальність від цього захворювання по місту складає понад 20%. Впровадження цієї методики знизить ці показники втричі. Наразі в обласному центрі працює два подібних апарата, але частіше пацієнти з Бердянська не встигають потрапити в терапевтичне вікно — від початку хвороби 4 години (а чим скоріше розпочнеться лікування, тим краще результати, тим мінімальніші наслідки від інфаркту). Причинами цього є і не своєчасне звернення пацієнта до лікарів, відсутність власного транспорту в БТМО для транспортування у Запоріжжя, дороговизна тромболітичної терапії тощо. Щодо наявності необхідних спеціалістів, то потрібно трьом лікарям пройти курси спеціалізації з рентгенології, щоб створити кільце надання цієї допомоги в режимі 24/7. У свою чергу депутат міської ради Ксенія Буханова акцентувала увагу міського голови та його заступників, що потрібно посилити роботу з вирішення проблем житла для молодих медичних кадрів, яких , в тому числі, планують залучати до роботи на новому обладнанні.

Нове медичне обладнання дає можливість проводити безкоштовне дослідження серцево-судинної системи на найвищому рівні