Бердянська міська рада - офіційний сайт

У 2018 році економія за споживання енергоресурсів по бюджетних закладах міста становить більше 2 млн грн

Такі дані на черговому засіданні виконавчого комітету озвучив начальник сектору енергозбереження Артур Нішаналієв. Він детально доповів про хід виконання у 2018 році Програми з енергозбереження та підвищення енергоефективності в бюджетній та комунальній сферах міста Бердянськ на 2018-2022 роки.

Одним з проектів програми було будівництво мінікотельні у школі № 13. У 2018 році виконано роботи з прокладання зовнішніх мереж газопостачання та теплопостачання на загальну суму 253,984 тис грн.

У рамках програми у школах № 4, 5, 7 були встановлені пелетні автономні модульні котельні. Ці енергоефективні системи опалення розпочали роботу у листопаді 2018 року. За 2 місяця завдяки використанню котелень економія бюджетних коштів на оплату теплоносія складала 330 тис 843 грн. На сьогодні, за словами Артура Нішаналієва, економія вже складає 590 тис грн.

У рамках Програми у 2018 році було проведено експертизу проекту та розпочато роботи з капітального ремонту будівлі ДНЗ №3 - замінено дерев’яні віконні блоки на металопластикові. Завершено роботи з утеплення та ремонту фасаду ДНЗ №41, відремонтовано санвузли, харчоблок, влаштовано вентиляцію харчоблоку, виконано благоустрій території (ремонт дитячих майданчиків, тротуарів) на загальну суму 4 млн 254 тис 273 грн.

Ряд проектів Програми спрямовані на енергоефективність в будівлях. Так, у 2018 році було виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт ДНЗ №28 та реконструкцію ЗОШ №7, виконано експертизу проекту реконструкції будівлі ЗОШ №20.

Відносно дотримання лімітів у 2018 році на електроенергію, газ, водо- та теплопостачання по бюджетних закладах міста, то по закладах культури, медицини, управління праці та соціального захисту населення, відділу молоді та спорту спостерігається економія. По відділу освіти було перевищення ліміту з електроенергії. Але воно пов’язане з масштабними ремонтними роботами у школах №1, 2, 4 та 11 в рамках співробітництва з німецьким товариством GIZ, під час яких використовувалися електроінструменти, ремонтом стадіону у ЗОШ №3, встановленням та експлуатацією зовнішнього освітлення у школі №3 та у всіх закладах дошкільної освіти міста.

Усього по бюджетних закладах міста економія за 2018 рік за споживання енергоресурсів склала 2 млн 336 тис грн.

У 2018 році економія за споживання енергоресурсів по бюджетних закладах міста становить більше 2 млн грн