Бердянська міська рада - офіційний сайт

Якщо порушуються Ваші трудові права

Кожна людина має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується, – це право нам гарантується статтею 43 Конституції України. У сучасний період мають місце випадки коли громадяни працюють без укладення трудового договору. В свою чергу нелегальна зарплата послаблює соціальний захист працівників, тому що по відношенню до працівника не діють передбачені трудовим законодавством державні гарантії. Такий працівник ризикує залишитися без права на: щорічні відпустки, лікарняний, пенсії в майбутньому, субсидії. Навіть у працівників, що офіційно працевлаштовані, виникають ситуації з порушенням їх трудових прав (несвоєчасно та не в повному обсязі виплачується заробітна плата, порушуються строки розрахунку із звільненими, не виплачуються компенсації за невикористану відпустку, не сплачується у подвійному розмірі робота у святкові дні, у надурочний час та ін.).

Шановні мешканці міста, якщо Ви або Ваші знайомі та близькі зіткнулись з фактами:

- порушення прав найманих працівників,

- виплати заробітної плати в “конвертах”,

- не оформлення трудових відносин,

- виплати заробітної плати менше за встановлену законодавством або з порушенням норм трудового законодавства, звертайтеся письмово або за телефоном до:

- головного управління Держпраці у Запорізькій області за адресою: 69039, м. Запоріжжя, вул. Північне шосе, б.25 або Е-mail: 08zp@dsp.gov.ua,

телефон  +38 (061) 707 80 96;

- управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Бердянської міської ради за адресою: 71118, вул. Захісників України, 27/34, каб.27 або Е-mail: socpro@bmr.gov.ua ,  телефон 3-51-10.

Якщо порушуються Ваші трудові права