Бердянська міська рада - офіційний сайт

До 25 березня 2019 року включно можна звернутися до відділу реєстру виборців для уточнення списку виборців

У виконавчому комітеті під керівництвом міського голови Володимира Чепурного відбулася робоча нарада з відповідальними за матеріально-технічне забезпечення підготовки та проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року. Розпочинаючи засідання міський голова висловив слова подяки керівникам установ і закладів, на територіях яких розташовані дільничні виборчі комісії.

“Ми з вами робимо все можливе, задля того, щоб виборчий процес відбувся відповідно до законодавства, - відзначив Володимир Чепурний. - Звертаюся до правоохоронних органів: прошу забезпечити громадський порядок, цілодобову охорону приміщення Окружної виборчої комісії з 24 березня до встановлення підсумків голосування в межах територіального виборчого округу №78 та дільничних виборчих комісій з 28 березня до складання протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців”.

Окремо міський голова надав доручення своєму заступнику Григорію Горячову щодо забезпечення комунальними підприємствами міста 30 березня 2019 року прибирання агітаційних матеріалів зі стендів, дощок, білбордів тощо.

Детально про матеріально-технічне забезпечення роботи виборчих комісій приміщеннями, зв’язком та обладнанням, транспортними засобами, інвентарем, оргтехнікою та іншими матеріальними цінностями доповіла керуюча справами виконкому Ольга Кочубей.

Так, з 18 лютого у будівлі виконкому працює Окружна виборча комісія, яка є центром одномандатного територіального виборчого округу № 78, до якого також входять населені пункти Бердянської міської ради та Бердянський, Більмацький, Розівський, Чернігівський райони (приблизно 168 тис. виборців).

Окружна виборча комісія забезпечена для роботи приміщеннями, які відповідають вимогам до приміщень окружних виборчих комісій з виборів Президента України відповідно до Постанови ЦВК.

На території Бердянська працюють 57 виборчих дільниць. До них входить 5 спеціальних дільниць, які розташовані у протитуберкульозному та психоневрологічному диспансерах, на території міської лікарні та у виправній колонії. За зверненням директора Бердянського геріатричного пансіонату було створено ще одну п’яту спеціальну дільницю, яка діє на тимчасовій основі та розміщена по вул. Мічуріна, 87.

Усього у закладах освіти розташовано 26 виборчих дільниць, у закладах культури - 8, спортивних - 3, медичних – 4, професійно-технічних закладах - 6, Бердянському державному педагогічному університеті – 1, центрах громадських ініціатив – 2, гуртожитках – 3, інших закладах – 4.

З метою безперешкодної участі у виборчому процесі мешканців міста та покращення умов роботи виборчих дільниць Постановою ЦВК було змінено місця розташування двох дільниць, а саме дільниця № 230650 перенесена з приміщення бібліотеки-філії №7 (вул. Волонтерів, 51а) до приміщення багатопрофільної гімназії № 2 (вул. Волонтерів, 61). А дільниця № 230670 перенесена з приміщення ЦКіД «Софіт» (пр. Азовський37/10) до Палацу культури ім. Т.Г Шевченка (вул. Італійська/пр. Азовський).

“Хочу проінформувати, що 20 березня відділом реєстру виборців дільничним виборчим комісіям надано попередні списки виборців. Станом на сьогодні на тимчасову зміну голосування виборців видано 910 посвідчень. До 25 березня 2019 року включно можна звернутися до відділу реєстру виборців для уточнення списку виборців – це остання дата”, - наголосила Ольга Кочубей.

Вона також відзначила, що Бердянськ двічі відвідали довгострокові спостерігачі місії ОБСЄ та Європейської місії ЕНЕМО зі спостереження за виборами Президента України. Під час зустрічі з керівництвом міста було обговорено питання щодо матеріально-технічного забезпечення виборчих дільниць та ролі виконавчої влади у виборчому процесі. Місії позитивно відзначили проведену роботу з боку міської влади.

Про забезпечення громадського порядку, цілодобової охорони приміщень Бердянської окружної (з 21.03.2019 до встановлення підсумків голосування в межах територіального виборчого округу №78) та дільничних виборчих комісій (з 28.03.2019 до складання протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців) доповів заступник начальника Бердянського міського відділу ГУ Національної поліції в Запорізькій області Костянтин Безруков. Бердянський відділ поліції вже переведено на посилений режим несення служби, на кожній виборчій дільниці будуть чергувати поліцейські, окрім цього буде і патрулювання. “Завдання поліції — щоб вибори пройшли в рамках законодавства, і щоб у “день тиші” 30 березня не було ніякої агітації”, - зауважив Костянтин Безруков.

На робочій нараді також розглянули питання забезпечення виборчих комісій з виборів Президента України телефонним зв'язком та засобами пожежної безпеки, питання благоустрою та освітлення територій біля виборчих дільниць та налагодження комунікацій з міськими службами щодо матеріально-технічного забезпечення роботи виборчих комісій 31 березня 2019 року.

До 25 березня 2019 року включно можна звернутися до відділу реєстру виборців для уточнення списку виборців