Бердянська міська рада - офіційний сайт

Урочисті збори та святковий концерт до Дня прикордонника України

30 квітня професійне свято відзначали ті, хто охороняє наші кордони. День прикордонника України встановлено згідно з указом Президента від 27 квітня 2018 року «З метою вшанування мужності та героїзму захисників державного кордону України, враховуючи внесок прикордонників у боротьбу за незалежність України». Дата цього свята вибрана не випадково: саме цього дня, у 1918 році, під час російсько-української війни, армія УНР вийшла на кордон України та встановила на ньому державні символи.

З нагоди свята сьогодні у центрі культури та дозвілля “Софіт” відбулися урочисті збори та святковий концерт. Привітати прикордонників із професійним святом прийшов міський голова Володимир Чепурний. Він відзначив, що прикордонні війська завжди були надійним захистом, підтримкою і опорою української державності, твердою гарантією безпеки Батьківщини. “Ви героїчно і самовіддано виконуєте свій конституційний обов'язок, захищаєте суверенітет і територіальну цілісність. Без перебільшення, сьогодні від вас залежить мир в Україні і спокій у кожній українській домівці. Зараз, коли наша держава вперше за роки незалежності постала перед зовнішньою загрозою, ви на першому рубежі стоїте на захисті єдиної та незалежної України. Впевнений, що українські прикордонники й надалі вірно служитимуть інтересам України та її громадян, з честю примножуватимуть славні традиції старшого покоління. Бажаю вам міцного здоров'я, мужності та терпіння, сили та витримки. Хай збуваються всі мрії та задуми, а кожен день приносить радість та злагоду. Родинного затишку та мирного неба над головою”, - побажав міський голова.

За сумлінне виконання службових обов’язків, забезпечення захисту й оборони суверенітету та територіальної цілісності держави, з нагоди Дня прикордонника України цінний подарунок – наручний годинник міський голова Володимир Чепурний вручив військовослужбовцям Бердянського прикордонного загону: підполковнику Дзікевичу Євгену, лейтенанту Саклакову Михайлу, старшому прапорщику Швецову Олегу, старшому прапорщику Петренку Андрію та старшині Романик Ілоні.

Грамотою міського голови були нагороджені військовослужбовці Маріупольського загону морської охорони (з місцем дислокації у м.Бердянськ) та військовослужбовці Бердянського прикордонного загону.

Під час урочистого заходу прикордонникам були також вручені Відзнаки Президента України та грамоти від Бердянської райдержадміністрації.

Привітання і подарунки для прикордонників були і від голови Бердянської райдержадміністрації Романа Молодецького, директора оздоровчого комплексу “Прибій” Віталія Солдатова, голови Запорізької організації воїнів прикордонників Сергія Вітвіцького, священнослужителя о.Пахомія, голови Всеукраїнського штабу операцій “Козацький волонтер”Дмитра Сухініна, командира третього патрульного батальйону в/ч 3033 підполковника Андрія Полтавського.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять 70 прикордонників, які загинули під час проведення АТО.

А завершилися урочисті збори невеликим святковим концертом, який підготували творчі колективи Бердянська.

Урочисті збори та святковий концерт до Дня прикордонника України