Бердянська міська рада - офіційний сайт

У Бердянськ на прес-тур “Азовське літо 2019” завітали журналісти з 12 областей України

З 31 травня по 2 червня у Бердянську в форматі прес-туру відбувся ХХІ Всеукраїнський фестиваль журналістів “Азовське літо 2019”. До нашого сонячного та гостинного міста завітали медійники з 12 областей України. На урочистому відкритті учасників фестивалю привітали міський голова Володимир Чепурний, секретар міської ради Олексій Холод, секретар Національної спілки журналістів України Віталій Голубєв та головний редактор газети “Південна зоря”, Заслужений журналіст України Віктор Михайличенко.

— Радий бачити вже знайомі обличчя — наших друзів фестивалю, а також вітаю журналістів, які вперше завітали на наш захід і до нас у місто! — звернувся до учасників міський голова Володимир Чепурний. — Як Ви знаєте, ми кожного року запрошуємо представників ЗМІ на власні очі побачити, яке наше місто гостинне, як воно розвивається, які можливості для відпочинку та оздоровлення. Запрошуємо відпочити всією родиною саме у Бердянськ. І для якісного відпочинку у нас є все — чисте море, повітря, на будь-який смак та гаманець розвинена мережа баз відпочинку, готелів, санаторіїв, закладів розваг. Я хочу всіх запевнити — Бердянськ чекає на гостей, у нас спокійно і затишно.

Віталій Голубєв вручив міському голові Володимиру Чепурному подяку від Національної спілки журналістів України за підтримку ідей НСЖУ та сприяння в реалізації завдань найбільшої журналістської організації України. А також відзначив почесними грамотами ряд бердянських журналістів та поділився своїми власними спостереженнями, що Бердянськ щороку змінюється у кращу сторону.

Після офіційної частини журналісти мали змогу поставити керівництву міста питання щодо курортного сезону 2019 у Бердянську. Представники ЗМІ цікавилися очікуваннями від курортного сезону, ситуацією на колекторі, облаштуваннями пляжів, навігацією для туристів тощо.

Після спілкування із міським головою викладач кафедри журналістики Національного університету “Острозька академія”, керівник Школи універсального журналіста, головний редактор Видавничого дому “ОГО”, секретар Національної спілки журналістів України Віталій Голубєв провів для учасників фестивалю тематичну дискусію: “Дохід редакції — спільна справа всього колективу: як журналісти можуть допомогти своєму ЗМІ заробляти гроші на спецпроектах”.

Другий день фестивалю був цікавим та насиченим. Учасники відвідали відроджене підприємство “AZMOL British Petrochemical”, ДОК “Факел”, побували на відкритті археологічної виставки “Таємниці степових пірамід” до 40-річчя Бердянського археологічного товариства “Ольвія-Арго”, яка проходила в Музеї історії міста. Журналісти також ознайомилися з можливостями сімейного відпочинку на прикладі бази відпочинку “Славутич”, відвідали загальноміські заходи з нагоди Дня захисту дітей та відкриття курортного сезону (фестиваль “Розумні діти”), художній музей ім. І.Бродського, прогулялися центральною частиною міста, побували у зоопарку тощо.

Третій день фестивалю підготував для учасників пізнавальний та цікавий захід - Всеукраїнський Квест з цивільного захисту для працівників мас-медіа «Створи власну територію безпеки під час відпочинку». Організаторами змагань виступили Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Запорізька обласна організація Національної спілки журналістів та виконавчий комітет Бердянської міської ради. Генеральним спонсором виступила Група компанії «Фокстрот».

Три команди учасників проходили змагання на 7 етапах. Потрібно було ліквідували умовну пожежу за допомогою вогнегасника, врятувати постраждалого із зони хімічного забруднення, влучити в мішень із пожежного ствола, надати долікарську допомогу, пройти психологічні випробування та «врятувати потопаючого». Головними суддями змагань виступили діти – учасники команди Дружин юних пожежних загальноосвітної школи І-ІІІ ступенів №6, які за принципом «молодший-старшому» навчали дорослих створювати територію безпеки навколо себе, а також Бердянське товариство Червоного Хреста на чолі з Інною Тихомировою.

"Популяризація здорового способу життя та виховання культури безпечної поведінки – запорука безпечного майбутнього усієї країни. Особливо гостро постає це питання під час літнього оздоровчого відпочинку. Показово, що дбають про це не тільки рятувальники і журналісти, а й організації, які у своїй діяльності керуються принципами безпеки та захисту співробітників та споживачів. За допомогою підтримки журналістів ще більше дітей та дорослих будуть знати правила безпеки, жити радісно, адже комфортно там, де безпечно", - зазначила начальник сектору зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Запорізькій області підполковник служби цивільного захисту Юлія Баришева.

На закритті фестивалю були підбиті підсумки триденної роботи, а також відзначені символічними призами учасники творчого конкурсу “Сто слів про Бердянськ”. Про переваги сімейного відпочинку у Бердянську, свої враження та особливості нашого курортного міста за умовами участі учасники розкажуть на сторінках та в ефірі своїх видань найближчим часом.

Додамо, що організаторами фестивалю, який проходив за підтримки народних депутатів України Олександра Пономарьова та Сергія Валентирова, виступили Бердянська міська рада, Національна спілка журналістів України, Бердянська міська первинна організація НСЖУ, редакції місцевих ЗМІ.

 

У Бердянськ на прес-тур “Азовське літо 2019” завітали журналісти з 12 областей України