Бердянська міська рада - офіційний сайт

Брифінг з питань проходження строкової військової служби та військової служби за контрактом

07 червня в Бердянській міській раді пройшов брифінг військового комісара Бердянського об`єднаного військового комісаріату підполковника Андрія Мазіна та його, капітана Максима Сердюка з питань проходження строкової та військової служби за контрактом.

За повідомленням військового комісара Андрія Мазіна, двічі на рік у всіх областях України проводиться набір на строкову військову службу, в рамках якої в армію забирають тисячі українців. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком українців (ст. 65 Конституції та ч. 1 ст. 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»). Також було зроблено акцент на тому, що призовники строкової військової служби не залучаються для її проходження в ООС. Призовний вік в Україні в 2019 році встановлено на рівні 20-27 років. Таким чином, чоловіки цієї вікової категорії, визнані придатними до стройової підготовки і які не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов’язані пройти службу в рядах збройних сил України. Нагадаємо, що раніше призову в армію підлягали юнаки віком від 18 років. Разом з тим, незважаючи на підвищення віку призовників-строковиків, молоді люди 18-19 років вправі пройти службу в армії на добровільній основі (за контрактом).

Якщо вам вручено повістку, то, згідно з українським законодавством, призовники, зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці. При цьому в Законі зазначено, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Отже, як тільки в країні оголошено про початок нового призову в армію, військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат.

Поважними причинами неявки до військкомату можуть вважатися тільки форс-мажорні ситуації: стихійне лихо, хвороба призовника, смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини. Будь-які інші причини є недостатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії.

Разом з тим, призовники можуть пройти службу в армії на добровільній основі (за контрактом). За інформацією заступника військового комісара Максима Сердюка, щомісячне грошове забезпечення військовослужбовців, які проходять службу в бойових частинах, складає: для рядового сержантського складу від 11 500 до 17 000, для офіцерського складу – від 14 000 до 20 000 грн.

Також вагомими перевагами є: можливість навчання без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, мають гарантовану щорічну основну відпустку, право на безоплатну кваліфіковану медичну допомогу, право на вирішення житлових питань. Слід зазначити, що пенсійне забезпечення значно вище, ніж у цивільному секторі та є можливість його отримання за вислугою років.

За більш детальною інформацією пропонується звертатися за адресою: вул. Університетська, 29 , тел. 47021.

Брифінг з питань проходження строкової військової служби та військової служби за контрактом