Бердянська міська рада - офіційний сайт

За І півріччя 2019 року в Бердянську було усиновлено 13 дітей

На щотижневій апаратній нараді, 2 липня, начальник служби у справах дітей Яна Вареник розповіла про підсумки роботи служби за І півріччя 2019 року.

Служба у справах дітей працює у двох напрямках — профілактика правопорушень серед неповнолітніх і соціальний захист дітей та безпосередня робота зі статусними дітьми — опіка, піклування та усиновлення.

Відносно роботи з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, то, як розповіла Яна Вареник, станом на 30 червня на обліку в службі перебувають 73 дитини (за аналогічний період 2018 року — 47 дітей). Цифра зростає за рахунок тих сімей, де батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків. У зв’язку з чим на контролі в службі перебувають 49 сімей. Було проведено 50 профілактичних рейдів та відвідано 465 сімей. Також служба відпрацьовує усі повідомлення - усні, письмові, дзвінки. Було складено 248 актів.

У порівнянні з минулим роком не збільшується кількість дітей, яких влаштовують до закладів соціально-психологічної реабілітації, — 8 дітей. До правоохоронних органів було подано 13 подань про притягнення до адміністративної відповідальності батьків за злісне, систематичне невиконання своїх обов’язків. За 6 місяців за матеріалами служби за рішенням суду четверо батьків було позбавлено батьківських прав відносно чотирьох дітей. І за участю служби рішенням суду 7 батьків було позбавлено батьківських прав відносно 7-ми дітей (за позовами членів родини). На даний час ще 5 матеріалів направлені до суду на позбавлення батьківських прав відносно 9 дітей.

Служба у справах дітей також проводить роботу з навчальними закладами — 6 дітей повернено на навчання, відпрацьовано 19 подань та листів навчальних закладів (по роботі з сім’ями), проведено 3 перевірки щодо організації виховної роботи в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах.

Як відзначила начальник служби у справах дітей Яна Вареник, основна задача служби — не тільки оформлення документів. Найголовніше — це зменшення кількості дітей, які знаходяться в інтернатах, тобто знайти дитині родину. На сьогодні у службі на первинному обліку перебуває 158 дітей: 53 дитини-сироти, 105 дітей, позбавлених батьківського піклування, та 26 дітей територіального обліку, тобто діти, які переміщені з тимчасово окупованої території та зони АТО і проживають на території Бердянська.

“За це півріччя у нас усиновлено 13 дітей з первинного обліку. Це рекордна цифра, у нас такого ніколи не було в службі. 12 з цих дітей усиновлені громадянам України. У минулому році з Бердянська було усиновлено 5 дітей. Тому ми дуже радіємо цій тенденції”, - відзначила начальник служби у справах дітей Яна Вареник.

Щодо поточного влаштування, то протягом півроку статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, отримали 8 діток. Під опіку було влаштовано 5 дітей, троє усиновлено. Жодна дитина не потрапила до інтернатного закладу.

Тож на повному державному забезпеченні зі 158 дітей залишилося 9. Тобто 94,3 % дітей влаштовані до сімейних форм виховання.

У цьому році прийнята нова міська програма забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа. У рамках цієї програми у червні вже придбано одну однокімнатну квартиру для поповнення соціального житла. Це тимчасове житло, яке надається дитині до надання їй постійного житла.

За І півріччя 2019 року в Бердянську було усиновлено 13 дітей