Бердянська міська рада - офіційний сайт

Керуюча справами виконкому Ольга Кочубей: «Наше завдання — щоб вибори пройшли толерантно, чесно і прозоро»

10 липня у виконавчому комітеті відбулася нарада з керівниками закладів, організацій та підприємств міста, закріплених за виборчими дільницями для проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року. На початку зустрічі керуюча справами виконкому Ольга Кочубей нагадала, що до одномандатного територіального виборчого округу № 78 з Центром у м. Бердянськ входять також населені пункти Бердянської міської ради, Бердянський, Більмацький, Розівський, Чернігівський райони (приблизно 168 тис. виборців). У місті Бердянськ - 91 432 виборці, з них НСП — 958.

У Бердянську 57 дільничних виборчих комісій, з них 4 спеціальні, що розміщені у Бердянському психоневрологічному диспансері, Бердянському протитуберкульозному диспансері, у міській лікарні, виправній колонії № 77 та за зверненням директора Бердянського геріатричного пансіонату було створено ще одну п’яту спеціальну дільницю, яка діє на тимчасовій основі та розміщена у геріатричному пансіонаті. Виборчі дільниці забезпечені усім необхідним.

На сьогодні попередні списки виборців разом з іменними запрошеннями вже надруковано та видано, уточнені списки будуть виготовлені та передані до 18 липня 2019 року дільничним виборчим комісіям.

Особлива увага приділяється виборцям з обмеженими фізичними можливостями, які по закону можуть проголосувати на дому. Але з них є такі, що хочуть проголосувати на своїх дільницях, та не можуть потрапити туди через відсутність пандуса. В Україні 55% будівель, які не відповідають нормам. У місті Бердянську є такі дільниці, на яких є кімнати для голосування, розташовані на 2-му та 3-му поверхах, та дільниці, що не оснащені пандусами.

Такий виборець може проголосувати на іншій дільниці, яка обладнана пандусом, змінивши місце голосування і це можна зробити в строк до 15 липня включно. Для цього потрібно особисто звернутися до відділу ведення державного реєстру виборців з документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України - паспорт громадянина України.

Для видачі паспортів громадянина України та довідок реєстрації місця проживання у день виборів 21 липня буде працювати Центр надання адміністративних послуг та відділ ведення державного реєстру виборців, який буде взаємодіяти з виборчими дільницями та надавати консультації виборцям. Всім, кому потрібно, можуть скористатися даними послугами.

Керуюча справами виконкому Ольга Кочубей на нараді звернулася до правоохоронних органів щодо забезпечення громадського порядку, цілодобової охорони приміщення Окружної виборчої комісії з 14 липня з моменту отримання виборчих бюлетенів до встановлення підсумків голосування та дільничних виборчих комісій з 18 липня до складання протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців.

Працівників МНС просили максимально приділити увагу на пожежну безпеку на дільницях, щоб бути готовими для будь-якої ситуації. А працівників комунальних служб забезпечити видалення агітаційної документації у день тиші 20 липня.

“Я впевнена, що спільними зусиллями ми забезпечимо належні умови для волевиявлення громадян. Тож наше завдання, щоб вибори пройшли толерантно, чесно і прозоро”, - наголосила керуюча справами виконкому Ольга Кочубей.

Під час наради також були висвітлені питання забезпечення громадського порядку, цілодобової охорони приміщень Бердянської окружної в межах територіального виборчого округу № 78 та дільничних виборчих комісій; забезпечення виборчих комісій з позачергових виборів народних депутатів України телефонним зв'язком, засобами пожежної безпеки та інше.

Керуюча справами виконкому Ольга Кочубей: «Наше завдання — щоб вибори пройшли толерантно, чесно і прозоро»