Бердянська міська рада - офіційний сайт

Захаращення територій загального користування, торгівля продуктами домашнього виробництва й ін. порушення, що розглянули на адмінкомісії

Сьогодні, 10 липня, відбулося чергове засідання адміністративної комісії, на якому було розглянуто 26 протоколів адміністративних правопорушень. Вони були складені працівниками адмінвідділу виконкому за порушеннями громадянами міста ст. 152 та 159 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Зокрема, кілька протоколів стосувалися фактів захаращення територій загального користування тентами для торгівлі овочами та фруктами, столами з сувенірною продукцією, столами та кріслами на зеленій зоні, пляжними зонтиками та шезлонгами, розклеюваннями оголошень на стовпах міста, торгівлею забороненими продуктами тощо.

У випадках, коли порушення відразу було усунено, сьогодні рішенням адмінкомісії було зроблено усне попередження. Як приклад, розміщення рекламного штендеру на тротуарі, який було прибрано одразу після складання протоколу. У випадках, коли була припинена незаконна діяльність, було встановлено мінімальну суму штрафу. Наприклад, як випадок на території пляжу, що на Лісках, де громадянин Н. вирішив підробити та готував смажену картоплю фрі на пляжі, використовуючи газову установку. Після складання протоколу він припинив таку діяльність і на засіданні йому була вставлена мінімальна сума штрафу у розмірі 340 грн. А от за складання повторних протоколів за торгівлю на території ринку домашніми випічкою, ковбасними виробами, тушками птиць без необхідної санітарно-ветеринарної експертизи, а також для тих, осіб, хто проігнорував засідання (без поважних причин) була призначена максимальна сума штрафу у розмірі 1360 грн для фізичних осіб та 1 700 грн для суб’єктів підприємницької діяльності.

Усі отримані штрафи громадяни мають оплатити протягом 15 днів у будь-якому відділенні банку. Також згідно закону вони мають право оскаржити рішення адмінкомісії звернувшись до виконкому або через суд.

Усім особам, які з’явилися на засідання комісії, було роз'яснено важливість здійснення своєї підприємницької діяльності в правовому полі, і необхідності дотримуватися правил благоустрою міста.

Тож нагадаємо, яка існує відповідальність для громадян та суб’єктів підприємницької діяльності за адміністративні порушення:

Ст. 152 Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ст. 159. Порушення правил торгівлі на ринках Кодекс України про адміністративні правопорушення тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб — від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Захаращення територій загального користування, торгівля продуктами домашнього виробництва й ін. порушення, що розглянули на адмінкомісії