Бердянська міська рада - офіційний сайт

За кошти Європейського інвестиційного банку у Бердянську буде реконструйовано три об’єкти (оновлено)

Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України реалізуються проекти у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, кошти на які виділено Європейським інвенстиційним банком (ЄІБ). Виконавчим комітетом Бердянської міської ради були подані проектні заявки на участь у конкурсному відборі на розгляд конкурсній комісії Мінрегіону.

Як повідомляє відділ муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту виконкому за результатами розгляду три проекти м. Бердянськ відібрано до реалізації за кошти ЄІБ (Постанова Кабінету міністрів України від 5 липня 2019 р. № 583 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 р. № 1068» ).

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.08.2019 № 175 «Про внесення змін до наказу Мінрегіону від 07.06.2019 № 128» затверджено перелік відібраних проектів (в т. ч. м. Бердянська), а саме:

- гімназія № 1 «Надія» по вул. Шмідта, 12 у м. Бердянськ – реконструкція учбового закладу;

- загальноосвітня школа № 7 по вул. Херсонській, 1/90 у м. Бердянськ – реконструкція;

- житловий будинок по вул. Правди, 7 у м. Бердянську – реконструкція вбудовано-прибудованих приміщень під квартири.

Загальна вартість зазначених проектів складає 51 млн. 872,1 тис.грн., їх реконструкцію буде розпочато після проведення тендерних процедур з визначенням підрядників ремонтно-будівельних робіт.

Додамо, що позачерговій сесії міської ради, яка відбулась сьогодні, 8 серпня, були затверджені зміни до Програми будівництва, реконструкції та капітального ремонту об'єктів комунального та соціально-культурного призначення на 2019 рік, в яку включили ці об’єкти і першу частину державної субвенції у розмірі 1 млн. 296 тис.800 грн і частину співфінансування з міського бюджету у розмірі 20% від суми.

ДОВІДКОВО

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) у межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (НКПВУ) надав Кабміну довгостроковий кредит із низькими відсотками на суму 200 млн євро. Ця програма є частиною загального кредитного портфеля ЄІБ для України в розмірі 5,8 млрд євро.

Відповідну фінансову угоду між Україною та ЄІБ підписано в Києві 22 грудня 2014 року (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/971_014) та ратифіковано Законом України від 22 квітня 2015 р. (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/346-19).

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Реалізація надзвичайної кредитної програми для відновлення України» затверджено Постановою КМУ від 8 травня 2019 р. № 378 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/378-2019-%D0%BF).

Виконує проект Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (http://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/international-cooperation/nadzvichayna-kreditna-programa-dlya-vidnovlennya-ukrayini/).

Метою НКПВУ є поліпшення рівня життя мешканців Східної України. Надзвичайна кредитна програма для відновлення України була розроблена спеціально для того, щоб допомогти жителям Східної України, включаючи тисячі ТПО, вирішувати складні проблеми, з якими вони стикаються в результаті збройного конфлікту. Вона має на меті покращити рівень життя людей, а саме умови проживання, охорону здоров'я та освіту.

Програма поширюється на підконтрольні Україні території Донецької та Луганської областей, сусідні Дніпропетровську, Запорізьку, Харківську області, а також міськради Київської, Одеської, Полтавської та Херсонської областей з великим напливом внутрішньо переміщених осіб.

Для субпроектів Донецької і Луганської областей виплати за кредитом повністю здійснюються з державного бюджету. Субпроекти в інших областях передбачають співфінансування з місцевого бюджету на покриття ПДВ, решта суми надається за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на безповоротній основі.

 

За кошти Європейського інвестиційного банку у Бердянську буде реконструйовано три об’єкти (оновлено)