Бердянська міська рада - офіційний сайт

Основні питання позачергової сесії: присяга депутата, затвердження державних субвенцій, надання підтримки водоканалу

Під час пленарного засідання шістдесят шостої (позачергової) сесії міської ради, яка відбулась сьогодні, 8 серпня, було розглянуто вісім питань. Як відзначив міський голова Володимир Чепурний важливість скликання позачергового засідання викликана необхідністю розподілу державних субвенцій для отримання житла учасниками АТО, а також на реалізацію проектів в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України.

На початку засідання голова міської виборчої комісії Ірина Легейда повідомила, що до комісії 5 липня надійшла заява від депутата міської ради Сергія Букало про відмову від депутатського мандату за власним бажанням зі стану здоров’я. Відбулось засідання комісії, на якому була прийнята постанова про задоволення заяви Сергія Букало та визнання депутатом міської ради наступного за черговістю кандидата у депутати від бердянської міської організації політичної партії “Соціалісти” Василя Бокоча. Тож сьогодні Василь Васильович Бокоч прийняв присягу та отримав посвідчення депутата.

Як повідомила заступник міського голови Юлія Дойнова в межах Програми соціального захисту на 2018-2021 роки отримана державна субвенція у сумі 1 млн. 328 тис. грн для грошової компенсації двом учасникам АТО, які потім самостійно придбають необхідне житло.

Про участь міста у Надзвичайній кредитній програмі для відновлення України та отриману державну субвенцію у розмірі 1 млн. 296 тис. грн розповіла заступник міського голови Оксана Дєєва. В межах програми будуть реконструйовані три об’єкти: гімназія № 1 «Надія», ЗОШ № 7 та житловий будинок по вул. Правди, 7 у м. Бердянську – реконструкція вбудовано-прибудованих приміщень під квартири.

За інформацією заступника міського голови Григорія Горячова та директора КП «Бердянськводоканал» Олександра Македонського нестача обігових коштів не дозволяє підприємству сплачувати всі необхідні платежі, своєчасно та в повному обсязі розраховуватися за покупну воду. Нестача обумовлена спадом платежів від населення за спожиті послуги до рівня 76,1 %, наявна заборгованість населення перед водоканалом у сумі 16,8 млн.грн, виплата штрафних санкцій підприємством в поточному році за несвоєчасність виплати заробітної плати, оплати ПДВ, сплата податку на прибуток. Загалом з обігових коштів підприємства на ці потреби пішло більше 5 млн.грн. Тож депутатами було прийнято рішення із пропозицією депутата Віктора Цуканова щоб фінансова підтримка підприємству мала поворотну основу надати фінансову підтримку КП «Бердянськводоканал» для погашення заборгованості поточного року перед КП «Облводоканал» ЗОР за питну воду у розмірі 5 млн 56 тис. грн.

Також були затверджені цільові субвенції державного бюджету, що надійшли до місцевого, на потреби освітньої, медичної та соціальної сфер міста, та перерозподіл економії коштів в межах цільових програм, яка виникла в ході торгів та конкурсних закупівель.

Основні питання позачергової сесії: присяга депутата, затвердження державних субвенцій, надання підтримки водоканалу