Бердянська міська рада - офіційний сайт

29 серпня - День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави

29 серпня в Україні вперше офіційно відзначають День пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави. Таку пам'ятну дату своїм указом встановив президент України Володимир Зеленський. Про це він повідомив 24 серпня під час урочистостей з нагоди 28-ї річниці Дня незалежності України. Саме на ці серпневі дні 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли в результаті протистояння російським військам, українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення. 29 серпня 2014 року – день, коли на Сході України загинула найбільша кількість українських військових.

Вшановуючи пам’ять загиблих захисників в усіх містах України сьогодні проходять меморіальні заходи. У Бердянську на першому поверсі виконкому, де встановлено стенд з фотографіями загиблих героїв-бердяців, відбулися меморіальні збори за участю керівництва міста, військових, працівників виконкому та мешканців міста. Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до стенду. Після заходу працівники відділу організаційної роботи та внутрішньої політики поклали квіти до пам’ятників і могил Почесних громадян міста Бердянська, воїнів, загиблих учасників АТО, а також до пам'ятного знаку у сквері Героїв Небесної Сотні.

Вшановували пам’ять та покладали квіти сьогодні також і у навчальних закладах міста. Там встановлені стенди загиблим героям та меморіальні дошки.

29 серпня - День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави