Бердянська міська рада - офіційний сайт

Представники ПРООН оглянули у Бердянську 3 об’єкти, які відібрано для реконструкції за кошти Європейського інвестиційного банку

28 серпня 2019 року в рамках реалізації «Надзвичайної кредитної програми для відновлення України» Бердянськ відвідали представники ПРООН в Запорізькій області Тамара Бойко та Галина Кудра. В рамках візиту відбулася робоча нарада за участі заступників міського голови Юлії Дойнової та Оксани Дєєвої, а також фахівців управління капітального будівництва, реконструкції та технічного нагляду і відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту. Фахівці ПРООН оглянули об’єкти, які було відібрано для реконструкції в рамках реалізації зазначеного проекту за кошти Європейського інвестиційного банку: гімназію №1, ЗОШ № 7 та приміщення за адресою Правди, 7 (для реконструкції під житло).

Наразі готується текст угоди про передачу коштів, яка буде підписана представниками усіх сторін. Після цього розпочнуться тендерні процедури з визначення виконавців послуг з реконструкції обраних об’єктів.


ДОВІДКОВО

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) у межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (НКПВУ) надав Кабміну довгостроковий кредит із низькими відсотками на суму 200 млн євро. Ця програма є частиною загального кредитного портфеля ЄІБ для України в розмірі 5,8 млрд євро.

Відповідну фінансову угоду між Україною та ЄІБ підписано в Києві 22 грудня 2014 року (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/971_014) та ратифіковано Законом України від 22 квітня 2015 р. (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/346-19).

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Реалізація надзвичайної кредитної програми для відновлення України» затверджено Постановою КМУ від 8 травня 2019 р. № 378 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/378-2019-%D0%BF).

Виконує проект Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (http://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/international-cooperation/nadzvichayna-kreditna-programa-dlya-vidnovlennya-ukrayini/).

Метою НКПВУ є поліпшення рівня життя мешканців Східної України. Надзвичайна кредитна програма для відновлення України була розроблена спеціально для того, щоб допомогти жителям Східної України, включаючи тисячі ТПО, вирішувати складні проблеми, з якими вони стикаються в результаті збройного конфлікту. Вона має на меті покращити рівень життя людей, а саме умови проживання, охорону здоров'я та освіту.

Програма поширюється на підконтрольні Україні території Донецької та Луганської областей, сусідні Дніпропетровську, Запорізьку, Харківську області, а також міськради Київської, Одеської, Полтавської та Херсонської областей з великим напливом внутрішньо переміщених осіб.

Для субпроектів Донецької і Луганської областей виплати за кредитом повністю здійснюються з державного бюджету. Субпроекти в інших областях передбачають співфінансування з місцевого бюджету на покриття ПДВ, решта суми надається за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на безповоротній основі.

Представники ПРООН оглянули у Бердянську 3 об’єкти, які відібрано для реконструкції за кошти Європейського інвестиційного банку