Бердянська міська рада - офіційний сайт

Міський голова провів особистий прийом громадян

У перший понеділок кожного місяця міський голова Володимир Чепурний проводить особистий прийом громадян. 2 вересня із своїми проблемними питаннями до нього завітали п’ять бердянців. Одного з них цікавило питання оформлення реєстрації у дачному будинку.

Чинними нормативно-правовими актами передбачено можливість здійснення реєстрації місця проживання громадян у садових та дачних будинках шляхом переведення дачних та садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у житлові будинки в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Рішення про переведення дачних і садових будинків у жилі будинки приймається відповідним органом місцевого самоврядування, і є підставою для внесення відповідних змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в порядку, визначеному законодавством.

Таким чином, переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки надає можливість для здійснення реєстрації місця проживання.

Процедура реєстрації місця проживання здійснюється відповідно до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 №207.

Беручи до уваги, що відповідно до пункту 18 Правил реєстрації місця проживання, серед документів, які подаються для реєстрації місця проживання є документи, що підтверджують право на проживання в житлі, а згідно ст.379 Цивільного кодексу України - житлом фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше жиле приміщення, призначені та придатні для постійного або тимчасового проживання в них, орган реєстрації має право здійснювати таку реєстрацію при наявності витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, в якому об’єктом нерухомості є житловий будинок.

Відповідно до вимог чинного законодавства визначено перелік необхідних документів та підстав для здійснення реєстрації місця проживання фізичних осіб, зокрема:

- заява про реєстрацію місця проживання (подається фізичною особою або її представником, повноваження якої засвідчені в установленому порядку згідно чинного законодавства, для реєстрації місця проживання неповнолітніх дітей віком до 14 років – законними представниками: батьками, усиновлювачами);

- документ, до якого вносяться відомості про реєстрацію місця проживання (зокрема паспорт громадянина України);

- квитанцію про сплату адміністративного збору;

- документи, що підтверджують:

право на проживання в житлі, - ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім’ї (зазначені документи або згода не вимагаються при реєстрації місця проживання неповнолітніх дітей за адресою реєстрації місця проживання батьків/одного з батьків або законного представника/представників);

Для отримання адміністративної послуги „Реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичної особи” заявнику, з відповідним пакетом документів, необхідно звернутися до Центру надання адміністративних послуг м.Бердянськ („Єдиний офіс”) за адресою: Запорізька область, місто Бердянськ, проспект Азовський буд.37/9, відповідно до графіку прийому суб’єктів звернень.

Послуга здійснюється в день реєстрації відповідної заяви, результатом надання адміністративної послуги є проставлення відповідного штампу про реєстрацію місця проживання фізичної особи із зазначенням дати реєстрації за місцем проживання.

Також мешканці піднімали питання покосу карантинних рослин, надання матеріальної допомоги на лікування, прокладання мережі центрального водопостачання до домоволодіння та інше.

На всі питання, які потребували додаткового вивчення, міський голова надав доручення своїм заступникам розібратися та надати пропозиції для їх вирішення.

Нагадаємо, що міський голова проводить особистий прийом громадян у перший понеділок кожного місяця. Запис на прийом здійснюється у каб. №3 виконкому в 3-й четвер місяця з 14:00 до 17:00.