Бердянська міська рада - офіційний сайт

У Бердянську пройшло офіційне зібрання Мережі енергоефективних хлібопекарів з нагоди підписання енергоефективних зобов’язань

3 вересня Бердянськ мав за честь приймати офіційне зібрання Мережі енергоефективних хлібопекарів. Представники 13 хлібопекарських підприємств України зібралися з нагоди підписання енергоефективних зобов’язань зі скорочення споживання енергії та викидів СО2. Захід відбувся за підтримки проекту «Консультування підприємств щодо енергоефективності», що впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини, у співпраці з Мінекономрозвитку, Держенергоефективності та Всеукраїнської асоціації хлібопекарів.

Серед поважних гостей, які завітали у Бердянськ, - д-р Марія Флаксбарт, Парламентський держсекретар Федерального міністерства економічного розвитку і співробітництва Німеччини (BMZ); Михайло Тітарчук, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України; Володимир Череда, Президент Всеукраїнської асоціації пекарів, Голова правління ПрАТ "Київхліб"; Костянтин Гура, Радник Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України з Європейської інтеграції; Мірко Крюк, виконавчий директор LEEN GmbH.

Гостей та учасників Мережі енергоефективних хлібопекарів привітав міський голова Володимир Чепурний. Він відзначив, що наше місто є одним із засновників Асоціації «Енергоефективні міста України» та підписантом європейської ініціативи «Угода мерів-Схід». У 2014 році містом було розроблено та затверджено «План дій сталого енергетичного розвитку міста Бердянськ до 2020 року». Місто взяло на себе добровільне зобов’язання зменшити викиди СО2 на 20% шляхом впровадження енергоефективних заходів та технологій. Зазначені зобов’язання місто виконало, вже до 2017 року скоротивши викиди на 20%. Бердянськ і надалі продовжує впроваджувати енергоефективні заходи. Сьогодні місто готується стати підписантом Угоди мерів щодо клімату та енергії та готове взяти на себе зобов’язання скоротити викиди СО2 на 30% до 2030 року.

Бердянськ є активним учасником українсько-німецького співробітництва. Одним із надійніших партерів є Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ, яким у місті реконструйовано 4 школи, шкільний стадіон та будівлю Притулку для жінок, які постраждали від насильства. Енергетичним агентством ОМЕА за участі проекту «Створення енергетичних агентств в Україні» GIZ проведено комплексне енергетичне обстеження чотирьох шкіл міста. Наразі триває реконструкція приймально-діагностичного відділення міської лікарні. Під час усіх реконструкцій впроваджено енергоефективні заходи.

“Наша плідна співпраця з GIZ роками полягала у розвитку соціальної інфраструктури. Сьогодні ми надзвичайно раді, що українсько-німецьке співробітництво спрямоване на розвиток енергоефективності українських виробництв, яка визначена пріоритетом Стратегії розвитку промислового комплексу України. Надзвичайно важливо, що саме хлібопекарські підприємства були обрані для впровадження пілотного проекту енергоефективності, оскільки в результаті впровадження енергозберігаючих заходів не лише скорочуються викиди СО2, а й вдається досягти зниження собівартості хлібопекарської продукції, що може дати відчутний економічний ефект, збільшити прибутки компанії та знизити ціну хлібобулочних виробів для споживачів. Особливо приємно, що саме Бердянський хлібокомбінат став одним із учасників Мережі енергоефективних хлібопекарів. Хотілося б подякувати усьому колективу та директору Руслану Мазнюку за те, що ваше підприємство є лідером із впровадження енергоефективних заходів”, - відзначив міський голова Володимир Чепурний.

Парламентський держсекретар Федерального міністерства економічного розвитку і співробітництва Німеччини (BMZ) Марія Флаксбарт у своєму виступі подякувала представникам різних хлібопекарських підприємств за те, що вони об’єдналися у цій мережі, поставили собі дуже амбітні цілі та хочуть досягти їх за досить короткий строк. Побажала успіху у питаннях захисту клімату та економічного успіху підприємствам.

“Наша головна мета — це знизити залежність від енергетики, використання газу, скоротити викиди СО2. Ми маємо пам’ятати хто та як буде тут жити, і яка буде у нас екологія, - відзначив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук. - По даній програмі, яка закінчується у 2021 році, для уряду України важливо продовжити цю роботу, звісно разом з GIZ. Але ми також хотіли би звернути увагу на велику промисловість, яка дуже залежна від енергетики, від різних енергоресурсів, і яка є найбільшими по викидах СО2 у повітря”.

У рамках заходу учасники засідання мережі ділилися досвідом, презентували шляхи оптимізації спалювання газу, обговорили цілі Мережі енергоефективних хлібопекарів та підписали спільне зобов’язання зі скорочення споживання енергії та викидів СО2. А завершилася зустріч екскурсією на підприємство ТДВ “Бердянський хлібокомбінат”.

Довідка: Федеральне міністерство економіки та Федеральне міністерство навколишнього середовища Німеччини підтримують програму зі створення 500 мереж енергоефективності у Німеччині до 2020 року. У рамках реалізації проекту «Консультування підприємств щодо енергоефективності» та з метою пошуку шляхів заохочення підприємств до впровадження енергоефективних заходів в Україні також випробовується механізм навчальних мереж енергоефективності (LearningEnergyEfficiencyNetwork– LEEN) для підвищення енергоефективності у торгівлі, промисловості та бізнесі. Проект «Консультування підприємств щодо енергоефективності» виконується DeutscheGesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit(GIZ) GmbHза дорученням уряду Німеччини.

У Бердянську пройшло офіційне зібрання Мережі енергоефективних хлібопекарів з нагоди підписання енергоефективних зобов’язань