Бердянська міська рада - офіційний сайт

КОЖЕВНІКОВ ВАЛЕНТИН МИХАЙЛОВИЧ (18.08.1930 – 28.07.2016)

Трудовий шлях розпочав у 1952 році в м. Хабаровськ санітарним лікарем санітарно-епідеміологічної станції, пізніше працював фельдшером психоневрологічної лікарні, шкільним лікарем.

У 1955 році після закінчення Хабаровського медичного інституту працював лікарем-хірургом Хабаровської лікарні.

У 1960 році переїздить до міста Бердянська та працює лікарем-хірургом у місцевій лікарні. З 1968 по 2006 рік займав посаду завідуючого травматологічним відділенням Бердянської міської лікарні.

За час роботи Кожевніков Валентин Михайлович зарекомендував себе як ерудований, наполегливий спеціаліст, професіонал високого класу. Він розробив та втілив у життя численні методи діагностики та лікування хворих з травмами опорно-рухового апарату, хребта, спинного мозку та черепно-мозковими травмами, які повернули здоров'я й життя багатьом людям.

Валентин Михайлович вперше у місті Бердянську виконав тональне ендопротезування кульшового суглобу, впровадив свій оригінальний метод вправлення плечової кістки. Розробив і виготовив функціональне ліжко для ортопедо-травматологічних хворих, яке отримало особливу відзнаку на ВДНГ. Використання ліжка покращило умови лікування та догляду за ортопедо-травматологічними хворими та знаходить застосування до теперішнього часу.

Загалом, за час роботи в лікарні, провів майже п'ять тисяч успішних операцій.

Освоєння та втілення нових методів діагностики та лікування вимагало постійного підвищення кваліфікації, тому Валентин Михайлович постійно навчався в провідних клініках та інститутах Москви, Ленінграду, Києва, Харкова, Казані, Донецька, Запоріжжя.

Як вмілий організатор, енергійний та ініціативний керівник Валентин Михайлович Кожевніков прагнув того, щоб в його команді працювали свідомі професіонали, здатні оцінювати ситуації та приймати оптимальні рішення, тому він проводив наставницьку роботу з підготовки та виховання молодих спеціалістів.

Користувався заслуженим авторитетом, повагою колег, пацієнтів та жителів міста.

За багаторічну плідну і самовіддану працю Кожевніков Валентин Михайлович неодноразово був відзначений численними нагородами: медаллю "За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні" (1947), значком "Відмінник охорони здоров'я" (1974), пам'ятним знаком "50 років визволення України" (1995) та багатьма іншими нагородами. У 1983 році йому присвоєно почесне звання "Заслуженого лікаря України".

Рішенням сесії Бердянської міської ради у 2018 році Кожевнікову Валентину Михайловичу було присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердянська" посмертно.

КОЖЕВНІКОВ ВАЛЕНТИН МИХАЙЛОВИЧ (18.08.1930 – 28.07.2016)