Бердянська міська рада - офіційний сайт

Запобігання та протидія домашньому насильству

12 вересня у виконавчому комітеті під керівництвом заступника міського голови Юлії Дойнової відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території міста Бердянськ, сіл Азовське, Нововасилівка, Роза та Шовокове. Насильство в сім’ї є серйозною проблемою. Тож над запобіганням та протидією таких випадків тісно співпрацюють Бердянський відділ поліції ГУ Національної поліції у Запорізькій області, управління праці та соціального захисту населення, служба у справах дітей, Бердянський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, медики, освітяни та громадські організації. Усі служби відпрацьовують кожне звернення, телефонний дзвінок або анонімне повідомлення.

Як розповіла на засіданні координаційної ради представниця Бердянського відділу поліції ГУ Національної поліції у Запорізькій області, у 2019 році за даними на сьогодні до поліції надійшло більше 300 повідомлень про факти домашнього насилля. У минулому році було 162 таких повідомлення. Здебільшого звертаються жінки — 241 випадок. На сьогодні складено 275 протоколів, з яких 56 — за повторне скоєння правопорушення. Вже відкрито два кримінальних провадження за домашнє насилля.

Представниця відділу поліції також проінформувала, що за наказом голови Національної поліції України у Бердянську з 17 вересня 2019 року буде діяти цілодобова мобільна група, яка реагуватиме на факти домашнього насилля.

Служба у справах дітей також відзначає збільшення випадків жорстокого поводження з дітьми. Протягом чотирьох років спостерігається негативна тенденція. Так у 2016 році до служби надійшло 19 звернень, у 2017 — 27, у 2018 — 66 звернень, а з початку поточного року вже 57 звернень.

З 11 квітня у Бердянську працює притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. За цей період туди звернулися 10 жінок та 8 дітей. На сьогодні у притулку перебувають чотири жінки із двома дітьми. Вони отримують соціально-психологічну реабілітацію та іншу допомогу.

Виступаючі також говорили про те, що дуже часто звертаючись по допомогу до медиків, скривджені жінки не говорять, звідки вони отримали тілесні ушкодження, бо бояться та не вірять, що їм допоможуть. А деякі, написавши на кривдника заяву до поліції, згодом забирають її.

Обговорюючи на нараді проблему домашнього насилля та збільшення показників звернень подібних фактів присутні погодилися із тим, що такі цифри не повинні тлумачитися як зростання масштабів цього явища у суспільстві. Вони можуть говорити про те, що люди стали більш обізнані, збільшився рівень довіри до правоохоронних органів, покращилося їх реагування на факти домашнього насилля.

Завершуючи нараду присутні обговорили пропозиції щодо заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, а також уточнили адреси та номери телефонів закладів та установ, куди можна звернутися по допомогу особам, які зіткнулися з домашнім насильством та насильством за ознакою статі. Цю інформацію буде оприлюднено на офіційному сайті Бердянської міської ради та у місцевих ЗМІ.