Бердянська міська рада - офіційний сайт

Бердянський Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів один з провідних центрів в Україні

Про роботу КУ “Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів”, досягнення його вихованців та перспективи сьогодні на апаратній нараді розповіла його керівниця Вероніка Гребенщикова. З грудня 2018 року Центр розпочав роботу в реконструйованому приміщенні з оновленою матеріально-технічною базою. Нагадаємо, що у Бердянську в рамках грантової програми Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» реалізувався проект «Створення комплексної системи надання допомоги вимушеним переселенцям із зони АТО та громаді м. Бердянськ». Даний проект фінансувався за рахунок ЄС зі співфінансуванням з обласного та міського бюджетів. У рамках проекту була проведена реконструкція будівлі по вулиці Європейській, 68-А, де відкрився новий дошкільний навчальний заклад “Зіронька” та поновив роботу Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

Як відзначила Вероніка Гребенщикова, окрім зовнішніх змін пройшли значні зміни в роботі спеціалістів Центру. Завдяки участі в проекті «Психосоціальна підтримка і робота з конфліктами» німецької федеральної компанії GIZ Ukraine

персонал пройшов 6-місячний цікавий, насичений інформацією з різних наукових сфер, курс навчання. Нові методики роботи з дітьми, які мають особливі потреби, дозволили організувати роботу всієї команди Центру виходячи із можливостей дітей.

Соціальна реабілітація, яку проходять діти Центру, передбачає:

1. навчання дитини з інвалідністю основним соціальним навичкам;

2. пристосування побутових умов до потреб дитини з інвалідністю;

3. соціально-побутове влаштування та обслуговування, педагогічну корекцію для дітей з інвалідністю;

4. опанування навичками захисту власних прав та інтересів, самоаналізу та отримання навичок позитивного сприйняття себе та оточуючих, навичок спілкування;

5. соціальний, педагогічний, психологічний патронат за місцем проживання (вдома) дитини з інвалідністю.

Працівники центру - соціальні педагоги – спеціалісти з виховної роботи з дітьми з інвалідністю, які створюють сприятливі соціальні, навчально-виховні умови для розвитку і соціалізації особистості. Як приклад, на автомобілі соціальний педагог забезпечує супровід дітей з інвалідністю від місця проживання до центру соціальної реабілітації та додому, це надає можливість батькам спрямувати вільний час на якісь домашні потреби.

Вероніка Петрівна розповіла про значні успіхи дітей кожної вікової групи: молодшої, середньої та дорослої, які опановують такі на перший погляд прості побутові та соціальні навички особистої гігієні, прибирання після їжі посуду, спілкування з однолітками тощо.

Значна робота Центру охоплює питання психологічної реабілітації дітей з інвалідністю, логопедичної роботи та фізичної реабілітації. Цьому сприяє оновлена за сучасними вимогами матеріальна-технічна база Центру (сенсорні наочні матеріали, інтерактивна пісочниця, тощо).

Окрім усього, особлива увага приділяється і спільній роботі з батьками, проведенню різних тренінгів для батьків дітей з особливими потребами.

Напрацювання та досягнення Центру вже мають високу оцінку. Зокрема на Всеукраїнському з’їзді з питань комплексної реабілітації Бердянський Центр було запрошено як провідний задля поширення успішного досвіду.

Бердянський Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів один з провідних центрів в Україні